Masopust, Kadeřábek, nebo znovu Pilař? Hledá se hvězda ligy

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 7. 2014 10:37
Josef Hušbauer loni vypálil rybník všem zavedenějším hvězdám a stal se jasně nejlepším hráčem nejvyšší soutěže. Kdo vybočí z průměru a šedi letos?
Pavel Kadeřábek našlápl mezi hvězdy ligy už loni, co předvede letos?
Pavel Kadeřábek našlápl mezi hvězdy ligy už loni, co předvede letos? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Josef Hušbauer loni vypálil rybník všem zavedenějším hvězdám tehdejší Gambrinus ligy a stal se jasně nejlepším hráčem nejvyšší soutěže. Kdo vybočí z průměru a šedi letos na poli přejmenované Synot ligy?

Podle odborníků oslovených serverem Aktuálně.cz půjde o zavedená jména, ale vyskočit mezi smetánku mohou také fotbalisté, kteří v minulosti ukázali svůj potenciál a nyní už ho mohou projevit naplno.

"Myslím si, že vyletět může někdo z talentovaných záložníků. Hodně se mi líbí například Kopic z Jablonce a také Masopust z Jihlavy. Od nich čekejme velké věci," řekl pětinásobný mistr ligy Martin Frýdek.

Hübschman oživí nejvyšší soutěž

Ligu podle jeho názoru výrazně oživí Tomáš Hübschman. Reprezentační záložník ukončil dlouholeté angažmá v Šachtaru Doněck a posílil Peltův ambiciózní Jablonec.

"Tomáš je vynikající fotbalista, velká osobnost, kluk do nepohody. Jablonec z jeho práce bude těžit, ale hlavní hvězdou bude nějaký ofenzivnější fotbalista," dodal Frýdek.

Kromě Frýdka se ostatní experti shodli, že hlavní hvězdou bude nějaký fotbalista Sparty nebo Plzně, tedy dlouhodobě nejlepších českých klubů.

Prosadí se kvalitní krajní obránci

Vladimír Táborský preferuje Spartu. "Loni to byl Hušbauer, letos by to mohl být rok Pavla Kadeřábka. Na pravém beku hraje skvěle a je to důležitý hráč pro Letenské," uvedl odborník. "Ale samozřejmě může vyletět nějaký nováček, hráč, jehož vytáhne odvážný trenér," dodal Táborský.

Zatímco ten jmenoval krajního obránce pražské Sparty, bývalý útočník Robert Vágner ukázal na levého beka Viktorie Plzeň.

"David Limberský podává dlouhodobě nadstandardní výkony a už by si nějaké to individuální ocenění zasloužil. Jeho výkony jsou stabilní, není to hráč, který by odehrál tři zápasy skvěle a pak pět utkání nebyl vidět. I v reprezentaci patří k těm výraznějším fotbalistům. Pro Plzeň je to obrovská osobnost," vysvětlil muž, který střílel góly právě za Viktorii nebo pražskou Slavii.

Vízek bude fandit Pilařovi

Rovněž Ladislav Vízek po dlouhém váhání ukázal na plzeňského fotbalistu. "Budu fandit Pilařovi, aby zase ukázal, co v něm je. Ten kluk toho umí opravdu hodně. Je od nás z Východních Čech, prošel si těžkým obdobím, hrozně bych mu přál povedený návat. Je pořád mladý, skvěle technicky vybavený, má skvělou střelu. Tady bude mít snazší možnost se prosadit, než v Německu," podotkl bývalý reprezentant.

Další hvězdy vyprodukuje podle Vízkova mínění dominantní Sparta. "Loni to byl Hušbauer, naprosto jasně a zaslouženě. Ale myslím si, že znovu tak skvělou sezonu mít nebude. Zastíní ho asi Lafata, který začal opravdu famózně. Není to sice můj oblíbený tip útočníka, ale v šestnáctce se orientuje úžasně," dodal Vízek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na Twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trumpa poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy