Horváth rozlučku obrečel. Teď bude trénovat v Domažlicích

Horváth končil kariéru. Teď už jen houpací křeslo
Kapitán plzeňských fotbalistů a jedna z největší osobností české ligy se ve chvíli, kdy mu aplaudovalo 11 500 fanoušků, neubránil dojetí.
Pak ještě předvedl něco "skopičin" pro pobavení publika.
"Je čas se rozloučit a poděkovat všem za trpělivost, kterou se mnou měli. Hlavně mé manželce a dětem. Na závěr bych měl říct něco vtipného, ale stačí, že jsem tady, to už je velký vtip sám o sobě," rozloučil se dojatý Horváth s vyprodaným stadionem.
Pavel Horváth nešel nikdy daleko pro pobavení fanoušků, před plnými tribunami si zazpíval s Petrem Jandou. A co jiného než "Skončili jsme, jasná zpráva..."
Foto: Tomáš Liška
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 6. 2015 19:22
Plzeňská fotbalová legenda se rozloučila s fotbalovou kariérou a začíná trenérskou.

Plzeň - Naposledy obul kopačky a rozděloval gólové přihrávky. Plzeňská fotbalová legenda Pavel Horváth ukončila úterním exhibičním zápasem hvězd svou aktivní hráčskou kariéru.

Akci "Horviho poslední desítka", kterou sledovaly vyprodané Štruncovy sady, ozdobilo 19 gólů, utkání červeného a modrého týmu  totiž skončilo výsledkem 12:7. Čtyřicetiletý veterán se při něm blýskl precizně proměněnou penaltou či trefou z půlky hřiště. To byla ale poslední tečka, teď bude trojnásobný ligový šampion Viktorie rozdávat moudra jako trenér.

Dneškem pro vás skončila jedna etapa, jak bude vypadat ta další?
Jsem domluvený, že budu pokračovat v Domažlicích jako trenér. Dnes jsem ráno dělal přijímačky do trenérské školy, ještě nevím, jak jsem dopadl, zítra budu znát výsledky. Mám z toho celkem dobrý pocit, tak snad se to povedlo.

A co vaše další působení ve Viktorii?
Já odsud úplně neodcházím. Otvírá se tu fotbalová akademie, nějakou měrou bych se na tom měl podílet. Budu se tam nějak objevovat. Uvidíme, jestli taky bude zájem o nějakou mou konzultaci o soupeřích. Domažlice jsou navíc farma Plzně, takže já s ní zůstanu ve spojení.

Dokážete být přísný trenér?
Bude to nové pro mě i pro kluky. Kluci by vám určitě řekli, že to na hřišti nebyly se mnou jen legrácky. Já doufám, že by mi to mohlo jít. Netvrdím, že budu hned výborný trenér. Musím se to hlavně učit, protože to chci dělat dobře. Určitě budu kouč, který chce hrát hodně dopředu.

Viktoria s vaším odchodem přichází také o lídra kabiny, bude mít kdo po vás převzít tuhle roli?
Neřekl bych, že jsem měl zase tak zásadní vliv na kabinu. Ta žije normálním životem i beze mě. Ve spoustě dnů jsem tady v poslední sezoně ani nebyl, protože jsem nemohl trénovat. Máme tam spoustu reprezentantů, ta šatna pojede normálně dál. Stejně tak na hřišti, letos kluci i bez mého většího přičinění s přehledem vyhráli ligu, z toho strach nemám.

Loučil jste se ale grandiózně před vyprodaným stadionem, jak jste si exhibici užil?
Pro mě rozlučka předčila očekávání. Bylo to ještě lepší než skvělý. Stadion zůstal naplněný ještě asi dvacet minut po zápase a všichni tleskali. Už jsem pak ani neměl sílu brečet.

Na hřišti se představili i hokejisté, byl jste překvapený, jak jim to s míčem jde?
To určitě. Klobouk dolů třeba před Jardou Špačkem, toho jsem nikdy neviděl hrát. Spíš jsem si myslel, že si něco udělá, ale hrál výborně. Stejně tak Honza Kovář, s tou vypracovanou postavou vážně není jednoduché hrát fotbal. Ale takovou postavu mám i já, že jo. (smích)

Na posledních pět minut vyběhl na trávník také váš sedmiletý syn Patrik, bude to váš nástupce?
Je na tom určitě podobně jako já, fotbal má hodně rád. Snem každého táty i syna je zahrát si spolu. Jsem rád, že se nám to poštěstilo, dokonce dal dva góly, což jsem ani neplánoval. Zatím z toho moc rozum nemá, ale až se na to spolu budeme dívat za deset let, tak se možná budeme smát nebo brečet. Pro celou mou rodinu to byla emotivní rozlučka, obě děti tam brečely. Hlavně že ho to baví, ať mu to vydrží.

Na konci exhibice běžel stadionem snímek, který shrnoval celou vaši kariéru, tušil jste, když jste v roce 2008 do Plzně přicházel, že byste tu mohl něco podobného zažít?
Ne. To jsem si neuměl představit. Těžko si něco plánovat ve 33 letech. Odchod ze Sparty byl zvláštní, ať se to někomu líbí, nebo ne. Nikdy jsem ty úspěchy v Plzni nebral jako zadostiučinění. Kdybych zůstal ve Spartě, určitě bych nezažil to, co v Plzni. Přestup ze Sparty do Plzně byl životní.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy