Horník si notoval se Spartou, Kubíčka na hromadu nepustili

Podívejte se na fotogalerii z valné hromady Fotbalové asociace ČR
V sobotu se v pražském hotelu Clarion uskutečnila 16. řádná valná hromada FAČR, která byla nevolební.
Předseda Miroslav Pelta seznámil členy se stavem hospodaření za minulý rok a mluvil také o přerozdělování peněz z členských příspěvků.
Ze zprávy vyplynulo, že asociace měla za rok 2013 výnos 507 milionů korun, což je o 14 milionů více než o rok dříve a dokonce o 189 milionů více než v roce 2011.
Na valné hromadě pochopitelně nechyběla ani řada klubových bossů, funkcionářů a dalších postav tuzemského fotbalového zákulisí.
Foto: CPA Eduard Erben
Eduard Erben
7. 6. 2014 20:28
Prohlédněte si fotogalerii z valné hromady Fotbalové asociace ČR.

Více o 16. řádné valné hromadě FAČR čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy