Holandsko potrápit a postoupit. To je vize kouče Weisse

Sport Sport, Red Spo
27. 6. 2010 14:45
Kucka nebo Kopůnek. Weiss neví, koho nasadí
Vladimír Weiss
Vladimír Weiss | Foto: Reuters

Pretorie - S novináři už se zase baví a sní i o vyřazení druhého věhlasného celku. Kouč slovenského národního celku Vladimír Weiss odpočítává poslední desítky hodin před osmifinálovým zápasem s Nizozemskem.

Jeho tým si vydobyl postup po čtvrteční senzační výhře 3:2 nad úřadujícími mistry světa z Itálie. A vrátilo se mu i sebevědomí, které tolik utrpělo po nepřesvědčivém vstupu do turnaje (remíza s Novým Zélandem, prohra s Paraguají)

Čtěte také: Sebevědomí nechybí. Stoch: Nizozemce můžeme potrápit

"Na zápas se těšíme. Nizozemci jsou favorité, ale myslím, že i my můžeme zopakovat výkon proti Itálii. Čeká nás ale typologicky jiný soupeř. Holanďané drží často míč na kopačkách, uspí vás a potom udeří," je si na stránkách deníku Sme.sk vědom kouč Weiss.

"V předešlých třech zápasech využívali prakticky každou šanci. Skupinou prošli bez velkého boje, naopak nás ty tři zápasy stály dost sil," tvrdí slovenský lodivod. 

Bývalý fotbalový reprezentant pak řeší i nečekané dilema. A sice zda nasadit od začátku sparťanského záložníka Juraje Kucku, nebo Kamila Kopůnka. Oba se prezentovali proti Italům výborným výkonem, Kopůnek navíc dal i třetí gól.

"Uvidím, mám dvě varianty. Buď začneme s jedním nebo s druhým. Chlapci si nicméně dva dny odpočinuli a pak jsme měli lehký trénink. Cvičili jsme i penalty," informoval Weiss.

izozemci na turnaji ještě nepoznali hořkost porážky. Utkání začíná v pondělí od 16.00 a slovenský trenér doufá, že si ho fanoušci užijí.

"Uvidíme, co je v našich silách. V každém případě ale chceme soupeře potrápit, prezentovat se dobrou hrou a postoupit. Sebevědomí se nám zvedlo, nálada v týmu je dobrá. Víme, že se lidé na Slovensku těší a to je dobře. Ať nám stále drží palce," vzkázal na závěr Weiss.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy