Historická demolice. Manchester United rozdrtil Southampton 9:0 a dotáhl se na čelo

2. 2. 2021 23:29
Fotbalisté Manchesteru United ve 22. kole anglické ligy doma deklasovali oslabený Southampton 9:0, vyrovnali své nejvyšší vítězství v historii Premier League a bodově dotáhli vedoucího městského rivala City. Lídři tabulky mají dva zápasy k dobru.
James Ward-Prowse a Che Adams odcházejí po výprasku na hřišti Southamptonu
James Ward-Prowse a Che Adams odcházejí po výprasku na hřišti Southamptonu | Foto: Reuters

Southampton na stadionu Old Trafford od začátku tahal za kratší konec a už ve druhé minutě dostal červenou kartu Alexandre Jankewitz. United v úvodním poločase v přesilovce nastříleli čtyři góly. Trefili se Aaron Wan-Bissaka, Marcus Rashford, Edinson Cavani a do vlastní branky zamířil Jan Bednarek.

United dominovali i po změně stran a debakl zvýraznili dalšími góly střídající Anthony Martial, Scott McTominay a Bruno Fernandes z penalty, před níž byl vyloučen také Bednarek. Poté ještě druhou trefu zaznamenal Martial a v nastavení uzavřel skóre další náhradník Daniel James.

Manchesterský tým zvítězil po dvou kolech, výsledkem 9:0 už předloni zostudil Leicester a v roce 1995 Ipswich. Southampton prohrál počtvrté v řadě a je dvanáctý, v minulé sezoně "Svatí" utrpěli devítibrankový debakl s Leicesterem.

Arsenal ve Wolverhamptonu začal dobře. Bukayo Saka už v první minutě trefil tyčku, poté jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Po půlhodině hry hosty přece jenom poslal do vedení Nicolas Pépé.

Problémy "Kanonýrů" odstartoval v nastaveném čase první půle David Luiz, který v šestnáctce fauloval unikajícího Williana Josého a byl vyloučen. Z penalty vyrovnal Rúben Neves.

Jeho portugalský spoluhráč Joao Moutinho krátce po přestávce otočil skóre výstavní dalekonosnou ranou o tyč. V 72. minutě brankář Arsenalu Bernd Leno zahrál rukou mimo pokutové území a také dostal červenou kartu. "Vlci" uspěli po sérii osmi kol bez vítězství a jsou čtrnáctí.

Poslední Sheffield doma zdolal West Bromwich 2:1, potřetí v sezoně Premier League vyhrál a oživil naděje na záchranu. Na první nesestupovou příčku ztrácí deset bodů.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo: Sheffield United - West Bromwich 2:1 (56. Bogle, 73. Sharp - 41. Phillips), Wolverhampton - Arsenal 2:1 (45.+5 Neves z pen., 49. Moutinho - 32. Pépé), Manchester United - Southampton 9:0 (69. a 90. Martial, 18. Wan-Bissaka, 25. Rashford, 34. vlastní Bednarek, 39. Cavani, 71. McTominay, 87. Fernandes z pen., 90.+3 James), Newcastle - Crystal Palace 1:2 (2. Shelvey - 21. Riedewald, 25. Cahill).

1. Manchester City 20 13 5 2 37:13 44
2. Manchester United 22 13 5 4 46:27 44
3. Liverpool 21 11 7 3 43:24 40
4. Leicester 21 12 3 6 37:25 39
5. West Ham United 21 10 5 6 31:27 35
6. Tottenham 20 9 6 5 34:21 33
7. Chelsea 21 9 6 6 35:23 33
8. Everton 19 10 3 6 29:24 33