Henry:Do Arsenalu se vrátím. Klidně nosit lahve s vodou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
19. 7. 2010 9:13
Francouz chce po skončení kariéry zpět do Londýna

Londýn - Nedávno sice přestoupil francouzský útočník Thierry Henry z Barcelony do týmu New York Red Bulls, ale již nyní plánuje návrat do londýnského Arsenalu, kde prožil nejlepší léta své fotbalové kariéry.

Ovšem až poté, co ukončí kariéru.

"Až skončím, tak se vrátím do Arsenalu, i když nevím v jaké roli," prohlásil pro britskou rozhlasovou stanici BBC 5 Henry. "Možná, že budu nosit láhve s pitím."

Čtěte také:

Henry opouští Barcu. Kariéru dokončí v New Yorku
Francouzský kanonýr Henry končí v reprezentaci
Blamáž Francie hojí irské rány. Adieu, Les Misérables

Dvaatřicetiletému střelci, který po propadáku na letošním mistrovství světa ukončil reprezentační kariéru, se každopádně nelze divit, že chce zpět do klubu svého srdce.

Během osmi sezon v dresu "Kanonýrů" totiž nasázel 226 branek, a stal se tak nejlepším střelcem historie Arsenalu a miláčkem fanoušků. "Prostě ten klub miluji," tvrdí Francouz.

Ve Fabregasově kůži bych být nechtěl

Cesc Fabregas z Arsenalu slaví první ze svých dvou branek v síti z pražské Slavie.
Cesc Fabregas z Arsenalu slaví první ze svých dvou branek v síti z pražské Slavie. | Foto: Reuters

Henry se v rozhovoru také krátce vyjádřil i k situaci svého nástupce v dresu Arsenalu, Cesca Fabregase, kterého by zpátky do svých řad chtěla zlákat katalánská Barcelona, kde současný kapitán "Kanonýrů" vyrůstal.  

"Je to pro něj těžké, protože je z Barcelony. Vše, co k tomu mohu říci je, že bych nechtěl být v jeho kůži," prohlásil Henry.

"Nevím, co k tomu dál říct, protože nechci mluvit za něj. Ale jako fanoušek Arsenalu bych chtěl, aby v klubu zůstal. Ovšem pochopím, i když se vrátí zpátky domů," tvrdí francouzský střelec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Režim dodavatele poslední instance se má zkrátit z šesti měsíců na polovinu

Záchranný režim dodavatele poslední instance (DPI) u elektřiny a plynu se má zkrátit o polovinu. Počítá s tím novela energetického zákona, kterou ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá vládě. Ta ho má projednat ve středu. V současnosti trvá režim DPI šest měsíců. Za tu dobu si musí zákazník, jehož předchozí dodavatel mu přestal dodávat energie, najít nového dodavatele a uzavřít s ním smlouvu. Po uplynutí půlroční lhůty se zákazník dostává do neoprávněného odběru a hrozí mu odpojení od energií.

I to by měla novela energetického zákona změnit. Pokud zákazník, který skončil v DPI, nově během tří měsíců nezmění dodavatele a bude za dodávku elektřiny a plynu v režimu DPI řádně platit, vznikne mu po uplynutí tříměsíční lhůty závazek na dobu neurčitou právě u dodavatele poslední instance. Dodavatel o tom zákazníka informuje prostřednictvím dopisu zaslaného na adresu zákazníka.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Na Masarykově univerzitě skončil pedagog kvůli obtěžování studentky

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog ve vyjádření pro dnešní Deník N "intimní sblížení" s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat. Ve středu se uskuteční první workshop pro zaměstnance, který jim pomůže podobným situacím předcházet, případně je řešit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy