Henry opouští Barcu. Kariéru dokončí v New Yorku

ČTK ČTK
14. 7. 2010 21:38
Henry podepsal v New Yorku víceletou smlouvu
Thierry Henry příliš gólových radostí v Barceloně nezažil
Thierry Henry příliš gólových radostí v Barceloně nezažil | Foto: Reuters

Secaucus - Francouzský fotbalista Thierry Henry na závěr kariéry opouští Evropu a bude hrát v severoamerické MLS za New York Red Bull, kde podepsal víceletou smlouvu. Do MLS zamířil zdarma poté, co v Barceloně předčasně ukončil smlouvu, která mu měla vypršet až za rok. Newyorský klub to oznámil na svém webu.

Dvaatřicetiletý Henry patří k největším fotbalovým hvězdám uplynulé dekády. Na kontě má tituly mistra světa a Evropy i triumf v Lize mistrů. "Není pochyb o tom, že patří mezi nejlepší a nejúspěšnější fotbalisty posledních 15 let. Jsme nadšení, že si vybral zrovna nás," uvedl šéf newyorského celku Dietmar Beiersdorfer.

Henryho rozhodnutí přivítal i David Beckham, který v zámoří působí od roku 2007. "Je to skvělé. Věděl jsem, že sem přijde, protože se mnou o MLS několikrát mluvil a chtěl vědět, jak to tu chodí," řekl Beckham během rozhovoru s fanoušky na serveru yahoo.com.

Čtěte také:

Mistr světa Puyol ukončil reprezentační kariéru
Guardiola prodloužil smlouvu s Barcou o další rok

Podle hvězdného záložníka Los Angeles Galaxy bude mít Henryho příchod vliv na další zvýšení zájmu Američanů o fotbal, který je po mistrovství světa největší za poslední roky. "Lidé začnou ještě více mluvit o MLS. Je to pro fotbal v USA jen dobře. Už se nemůžu dočkat, až proti němu budu hrát," dodal Beckham, který do USA zamířil v roce 2007 z Realu Madrid.

Henry odstartoval kariéru v Monaku. Následně zkoušel štěstí v Juventusu Turín, kde se však příliš neprosadil. Hlavní slávu získal v Arsenalu, kterému pomohl k dvěma anglickým titulům a ke třem výhrám v Anglickém poháru.

David Beckham v USA již nějakou dobu působí
David Beckham v USA již nějakou dobu působí | Foto: Reuters

S Barcelonou dvakrát vyhrál španělskou ligu a v roce 2009 Ligu mistrů. Po prvním vydařeném roce se však ve Španělsku spíše trápil, většinou jen střídal a vstřelil pouhé čtyři branky. Nevydařenou sezonu pak završil na mistrovství světa, kde s Francií vypadl již ve skupině.

Nyní by měl znovu pozvednout zájem o fotbal v USA, kde bude po Beckhamovi a svém bývalém spoluhráči Fredriku Ljungbergovi třetí velkou hvězdou z Evropy.

"Je to nová vzrušující kapitola mé kariéry i života. Je pro mě ctí hrát za New York a věřím, že svými góly pomohu k úspěchům," prohlásil Henry pro klubový web. Oficiálně představen bude ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Poprvé by měl Henry obléknout nový dres 22. července v přípravném utkání s anglickým Tottenhamem. Podle britských médií se do MLS chystá i veterán Manchesteru United Ryan Giggs.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Bývalý šéf krajské hospodářské kriminálky Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy