Fanoušci Hammers zaútočili na bus United. Byli jsme pod palbou, řekl Rooney

Válečná zóna v Londýně. Fanoušci Hammers napadli autobus Manchesteru United
... a vynutili si odložení začátku dnešního duelu Premier League o 45 minut.
Pro londýnský klub měl být dnešní duel, který je po 112 letech loučením s legendárním stadionem v Upton Parku večer velkou oslavou, ale kvůli výtržníkům začal ostudou.
Na autobus s týmem United při příjezdu ke stadionu zaútočili lahvemi s pivem, pyrotechnikou a výprava z Manchesteru dorazila se zpožděním.
"Nebylo to vůbec hezké, rozbili nám autobus," popsal britským médiím situaci kapitán hostů Wayne Rooney.
Foto: Reuters
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
11. 5. 2016 8:26
Blížil se výkop důležitého zápasu Premier League mezi týmy West Hamu United a Manchesteru United, který měl rozhodnout o tom, zda se Kladiváři přiblíží účasti v evropských pohárech pro příští sezonu. Když se však autobus s týmem hostí blížil ke stadionu, čekalo tam na ně několik stovek domácích příznivců. A konflikt byl na světě.

Londýn – Blížil se výkop důležitého zápasu Premier League mezi týmy West Hamu United a Manchesteru United, který měl rozhodnout o tom, zda se Kladiváři přiblíží účasti v evropských pohárech pro příští sezonu. Když se však autobus s týmem hostí blížil ke stadionu, čekalo tam na ně několik stovek domácích příznivců. A konflikt byl na světě.

Fanoušci Hammers zasypali autobus dělbuchy a skleněnými lahvemi. "Bylo to nepříjemné, jako bychom byli pod palbou. Teď jsme ale tady a chceme zvítězit," řekl ještě před úvodním hvizdem pro stanici Sky Sports kapitán Reds Wayne Rooney.

Ač Rudí ďáblové v utkání vedli, slibně rozjetý zápas nakonec ztratili, prohráli 2:3. "Je to pro West Ham velký den. Jsem si ale jist, že až vedení klubu zhlédne záběry a fotky s chováním svých fanoušků, bude zklamáno stejně jako my," navázal po utkání Rooney.

Van Gaal: Není to poprvé

Metropolitní policie potvrdila, že dva příslušníci byli zraněni. Zatčen však nebyl nikdo. Začátek utkání byl vinou pozdního příjezdu United na stadion opožděn.

Viditelně znechucený byl i trenér United Louis van Gaal. "Co k tomu říct. Fotky mluví za vše. Podobný incident se nám stal v Londýně podruhé v krátkém čase. Tady jsme ale aspoň dostali delší čas na přípravu," připomněl střet s fanoušky Tottenhamu před několika týdny.

Řidič autobusu uvedl, že rozbito bylo celkem devět oken. Naštěstí všechna byla dvojitá a dovnitř neprorazilo nic. Pokud by byl zraněn někdo z hráčů či trenérů, celá událost by nesla mnohem přísnější následky.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy