Gullit velebí Bonyho. Bývalý sparťan mu připomíná Romária

ČTK ČTK
4. 9. 2013 12:35
Legendární nizozemský fotbalista přirovnává Wilfrieda Bonyho k Romáriovi a myslí si, že bývalý sparťan nahradí Didiera Drogbu.
Wilfried Bony.
Wilfried Bony. | Foto: ČTK

Amsterodam - Bývalého sparťanského útočníka Wilfrieda Bonyho ocenil legendární nizozemský fotbalista Ruud Gullit, který přirovnal reprezentanta Pobřeží slonoviny ke slavnému brazilskému kanonýrovi Romáriovi.

Bony, jenž v létě přestoupil za 12 milionů liber do Swansea, v pondělí večer převzal cenu pro nejlepšího hráče v Nizozemsku za uplynulou sezonu, v níž zářil v dresu Arnhemu.

"Má v sobě něco z Romária," uvedl na adresu čtyřiadvacetiletého fotbalisty Gullit, jenž stejnou cenu, Zlatou kopačku, získal v roce 1986.

Podle Gullita Bony nahradí Drogbu

"Chodí na branku s míčem u nohy. Je hodně rychlý a má dobré vedení míče. V tomhle věku se prosadil Didier Drogba, teď přišel čas pro Bonyho," prohlásil mistr Evropy z roku 1988 a držitel Zlatého míče za rok 1987.

Bony dal v uplynulém ročníku nizozemské ligy v 30 zápasech 31 gólů a stal se nejlepším střelcem soutěže. Zlatou kopačku udělovanou listem De Telegraaf a magazínem Voetbal International před ním obdrželi například i další slavní hráči jako Johan Cruyff a Frank Rijkaard.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy