13. 3. 2009 22:33
Wolfsburg - Schalke 4:3 (2:1)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Wolfsburg - Fotbalisté Wolfsburgu porazili v páteční předehrávce čtyřiadvacátého kola německé Bundesligy na domácím hřišti Schalke 4.3 a posunuli se tak v nedohrané tabulce se ziskem pětačtyřiceti bodů na druhé místo.

V čele zůstává i nadále Hertha Berlín, která má jednobodový náskok a pochopitelně sobotní zápas s Leverkusenem k dobru.

Schalke setrvává na osmé příčce.

Samotné střetnutí začalo ovšem lépe pro hostující fotbalisty, které dostal do vedení už po devíti minutách hry povedenou střelou z voleje Heikko Westermann.

Wolfsburg, v jehož barvách odehrál celý zápas i Jan Šimůnek, se ovšem dokázal brzy dostat zpět do hry. V polovině prvního poločasu fauloval Krstajíč v pokutovém území Grafiteho a sám postižený nařízenou penaltu se štěstím přetavil ve vyrovnávací trefu.

Obrat pak završil v závěru  úvodního dějství ex-teplický útočník Edin Džeko.

Také druhá půle nabídla divákům ve Volkswagen Areně spoustu branek. Na 3.1 zvyšoval v pětasedmdesáté minutě opět Grafite, jenž zúročil výborně načasovanou přihrávku Misimoviče.

Schalke ještě vykřesalo jiskřičku naděje zásluhou Jonesova pohotového snížení, ovšem klid do domácích řad přinesl opět Grafite, který dopravil do sítě Dejagahův centr a završil tak svůj hattrick.

Oslavu tří bodů domácím fanouškům nezkazil už ani Kevin Kuranyi. Ten v nastaveném čase korigoval konečný stav na 3:4.