Generálka na ligu: Sparta díky Kuličovi přejela Linec

14. 2. 2009 17:19
Sparta - Linec 3:0, Ostrava - Opava 2:2
Marek Kulič se blýskl v generálce na ligu dvěma góly.
Marek Kulič se blýskl v generálce na ligu dvěma góly. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Sparty sehráli podařenou generálku na start jarní části Gambrinus ligy. Na letné týden před prvním zápasem v sobotu porazili LASK Linec 3:0 po dvou brankách Kuliče a jednom zásahu slovenského záložníka Kucky.

Generálka Sparty, do níž nastoupila domácí bez nemocného stopera Hubníka, začala pořádně zostra. Už po 59 sekundách skóroval Kulič a ani další minuty nenasvědčovaly, že by rakouský celek mohl být domácím důstojným soupeřem.

Na stoperu se sice snažil Niklas Hoheneder, který by měl od léta nastupovat v dresu Sparty, ale na všechno nestačil.

Čtěte více: Kdo bude za Spartu dávat góly? Posila už asi nepřijde

V 17. minutě přidal s chutí hrající Kulič další gól a kdyby o minutu později nezastoupil gólmana na brankové čáře právě Hoheneder, mohl slavit domácí fotbalista hattrick. Pak šla přece jen aktivita sparťanů dolů, agresivní napadání už tolik neotupovalo hru Lince v rozehrávce, ale hosté se přesto k ničemu nedostali.

První velkou šanci měl v 55. minutě světoběžník Vastic, který z trestného kopu pořádně protáhl gólmana Blažka, ale u míče byli nadále častěji sparťané.

Osmnáct minut před koncem vstřelila jedna ze zimních posil Kucka po rohu třetí gól a při následném střídání si vysloužil potlesk promrzlých diváků.

Výsledek:
Sparta Praha - LASK Linec 3:0 (2:0)
1. a 17. Kulič, 72. Kucka. Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík. Diváci: 924.
Sestava Sparty: Blažek - Kušnír, Hušek, Řepka, Pamič (82. Krob) - Kladrubský (76. Huber) - Kulič (57. Matušovič), Kucka (76. Vacek), Berger (82. Jeslínek), Zeman (45. Žofčák) - Holenda (57. Wilfried). Trenér: Chovanec.

Další výsledky:

Baník Ostrava - Slezský FC Opava 2:2 (2:1)
Branky: 15. Lička, 34. Střihavka - 41. vlastní Tchuř, 50. Halaška. Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 636.
Sestava Ostravy: Vašek - Vácha, Neuwirth (69. Pavlík), Bolf, Tchuř - Marek (46. Rajtoral), Hable, Otepka (69. Lukeš), Lička (75. Wojnar) - Zeher (69. Markovič), Střihavka. Trenér: Večeřa.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Jílek.
Č. Budějovice: Kučera - Homoláč (46. Hudson), Horejš (64. Žižka), Hunal (79. Laurinc), Leština (82. Mrva) - Benát, Hílek, Mezlík (82. Jasanský), Nitrianský (76. Riegel) - Sedláček (82. Klavík), Stráský (46. Svátek). Trenér: Tobiáš.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák (46. Hochmeister), Košťál, Janů (46. Liška) - Papoušek (73. Vlasko), Gecov, Dort, Dočkal - Smetana (60. Radzinevičius), Blažek. Trenér: Škorpil.

1. FK Příbram - SIAD Most 1:0 (0:0)
Branka: 62. Oguzhan z pen.
Sestava Příbrami: Hruška (46. Krbeček) - Mapanya, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal (46. Nechvátal), Borek (46. Oguzhan), Kalabiška (46. Mojdl) - Huňa, De Oliveira.