Galaskův Gladbach se potápí. Prohrál s Bochumí

Sport Sport, Red Spo
20. 3. 2009 22:37
Mönchengladbach - Bochum 0:1 (0:1)
Christian Giminez z Herthy Berlín (v bílém) bojuje o míč s hráčem Bochumi Marcelem Maltritzem. | Foto: Reuters

Mönchengladbach - Fotbalisté Bochumi zvítězili v předehrávce pětadvacátého kola německé Bundesligy na hřišti Borussie Mönchengladbach 1:0 a připsali si nesmírně cenné tři body v boji o záchranu.

Svěřenci Marcela Kollera se totiž v nedohrané tabulce posunuli se ziskem pětadvaceti bodů na třinácté místo. Hůře už je na tom jejich páteční soupeř, který zůstává na sestupovém šestnáctém místě.

Tomu v utkání nepomohl ani český záložník Tomáš Galásek, jenž odehrál v dresu Gladbachu osmdesát minut, než byl vystřídán Colauttim.

Klíčová situace přišla po devětadvaceti minutách hry, kdy se povedenou ranou prezentoval Dennis Grote.

Domácí se sice ve druhém poločase snažili vyrovnat, ale to se jim nakonec nepodařilo. Nejblíže brance byl tým Hanse Meyera během závěrečného tlaku.

V nastaveném čase nejprve brankář Fernandes dobře vyrazil střelou Frienda a po další hlavičce z následného rohu ho zastoupil na brankové čáře Ono.

Další zápasy jsou pak na programu v sobotu.