Francouzský trapas. Nikdo neumí dát gól, zoufá si Blanc

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
4. 9. 2010 11:05
Francie prohrála s Běloruskem 0:1
Laurent Blanc si svou kvalifikační premiéru jistě představoval jinak
Laurent Blanc si svou kvalifikační premiéru jistě představoval jinak | Foto: Reuters

Praha - První soutěžní zápas v pozici reprezentačního kouče Francie se Laurentu Blankovi vůbec nepovedl.

Jeho sveřenci stále nedokázali vystoupit ze stínu mdlých výkonů na mistrovství světa a podlehli na domácí půdě Bělorusku 0:1. Jediný gól přitom padl až v 87. minutě, načež fanoušci vyprovodili mužstvo do kabin nespokojeným pískotem.

"Nevím, co pozitivního říct. Měli jsme mít body, ale nemáme," hořekoval Blanc.

Francouzi tak čekají na výhru už sedm zápasů.

Čtěte také:
Francie padla s Běloruskem, Slovensko odvrátilo blamáž
Francouzský trenér Blanc povolal jen devět hráčů z MS

Přestože musel francouzský kouč některé hráče v čele se špílmachrem Franckem Ribérym postrádat, jelikož je svaz potrestal za rebélii na jihoafrickém šampionátu, byla papírová kvalita jasně na straně jeho mužstva.

Už před začátkem kvalifikace si však Blanc zoufal, že nemá k dispozici potřebnou sílu. Navíc do zápasu nemohl nastoupit útočník Karim Benzema, jehož trápí zraněný kotník. "Nemáme hráče, kteří by uměli střílet góly," lamentoval čtyřiačtyřicetiletý trenér po prohraném utkání. "Vím, že mí hráči dokážou míč získat a udržet, ale 25 metrů před brankou už soupeře přehrát neumějí."

Blanc převzal mužstvo po letošním mistrovství světa, na nichž země ´galského kohouta´ pod vedením Raymonda Domenecha vybouchla. Fanoušci jistě očekávali výrazné probuzení. Zdá se však, že francouzský národní tým spadnul do opravdu velké krize. "Je to pro nás zlá doba, ale nesmíme na to myslet. Musíme to přetrpět a bojovat," burcuje bývalý kapitán národního týmu.

Jenže jej čekají další těžkosti. V zápase s Běloruskem se zranili Louis Saha i Loic Remy, a tak Blanc musí kromě receptu na zlepšený výkon také vymyslet, jak nahradí tyto dva hráče. Příští zápas v Bosně a Hercegovině se přitom hraje už v úterý 7. září.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy