FOTO Dortmund v Lize mistrů nad propastí, Chelsea o postup

Fotbalisté Dortmundu mají o čem přemýšlet.
Manchester City, Bayern Mnichov, Barcelona a Atlético Madrid. Toť týmy, které mohou do pátého kola základních skupiny Ligy mistrů vstupovat s klidem - osmifinále mají již jisté. Jenže o dalších dvanáct míst se ještě bude urputně bojovat.
Blízko oslavám z postupu má londýnská Chelsea. Stačí "maličkost" - vyhrát na půdě nebezpečné Basileje, která svěřence kouče Mourinha na startu skupinové fáze zaskočila a porazila na Stamford Bridge 2:1. "Chceme postup uhrát už teď a nečekat zbytečně do posledního kola. Je to jediný cíl," uvedl gólman londýnského celku na svých internetových stránkách.
Ve skupině E druhé Schalke čeká výlet do Rumunska. Také tým z Gelsenkirchenu může také v úterý mít postup v kapse, pokud porazí místní Steauu Bukurešť...
...Tím by oba favorité zavřeli cestu dále švýcarským bojovníkům. Ty může ve hře o postup udržet za určitých okolností i remíza, či porážka, druhý triumf nad lídrem skupiny by byl ovšem pochopitelně před závěrečným soubojem se Schalke v Německu daleko příjemnější.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 11. 2013 0:00
Podívejte se na galerii před 5. kolem základních skupin Ligy mistrů, kdy se může rozhodnout o některých postupujících.

Podívejte se na galerii před 5. kolem základních skupin Ligy mistrů, kdy se může rozhodnout o některých postupujících. A nad propastí balancují některá velká jména, včetně finalisty loňského ročníku Borussie Dortmund.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Policie evakuovala kvůli bytu s chemikáliemi dalších 50 lidí

Policisté v noci na úterý evakuovali ze Šámalovy ulici v brněnských Židenicích dalších 50 lidí kvůli velkému množství chemikálií, které nalezli v v jednom tamním bytě. V pondělí muselo ze stejného důvodu opustit své domovy 25 lidí.

Pyrotechnici v současné době odváží nebezpečné látky k likvidaci. Na twitteru o tom informovala policie. Policejní mluvčí Bohumil Malášek Českému rozhlasu řekl, že zatím není jasné, kdy se lidé budou moci do svých domovů vrátit.

Podle Maláška policisté dál prohledávají byt, kde policisté nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy