FOTO Dortmund v Lize mistrů nad propastí, Chelsea o postup

Fotbalisté Dortmundu mají o čem přemýšlet.
Manchester City, Bayern Mnichov, Barcelona a Atlético Madrid. Toť týmy, které mohou do pátého kola základních skupiny Ligy mistrů vstupovat s klidem - osmifinále mají již jisté. Jenže o dalších dvanáct míst se ještě bude urputně bojovat.
Blízko oslavám z postupu má londýnská Chelsea. Stačí "maličkost" - vyhrát na půdě nebezpečné Basileje, která svěřence kouče Mourinha na startu skupinové fáze zaskočila a porazila na Stamford Bridge 2:1. "Chceme postup uhrát už teď a nečekat zbytečně do posledního kola. Je to jediný cíl," uvedl gólman londýnského celku na svých internetových stránkách.
Ve skupině E druhé Schalke čeká výlet do Rumunska. Také tým z Gelsenkirchenu může také v úterý mít postup v kapse, pokud porazí místní Steauu Bukurešť...
...Tím by oba favorité zavřeli cestu dále švýcarským bojovníkům. Ty může ve hře o postup udržet za určitých okolností i remíza, či porážka, druhý triumf nad lídrem skupiny by byl ovšem pochopitelně před závěrečným soubojem se Schalke v Německu daleko příjemnější.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 11. 2013 0:00
Podívejte se na galerii před 5. kolem základních skupin Ligy mistrů, kdy se může rozhodnout o některých postupujících.

Podívejte se na galerii před 5. kolem základních skupin Ligy mistrů, kdy se může rozhodnout o některých postupujících. A nad propastí balancují některá velká jména, včetně finalisty loňského ročníku Borussie Dortmund.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy