Fotbalový mistr světa si vydělá téměř 800 milionů korun

ČTK ČTK
4. 12. 2013 10:52
Mezinárodní fotbalová federace zvýšila prémie za fotbalové mistrovství světa o třetinu
Španělé jsou aktuálními mistry světa. pokud se jim podaří titul obhájit, připluje jim od FIFA na konto 800 milionů.
Španělé jsou aktuálními mistry světa. pokud se jim podaří titul obhájit, připluje jim od FIFA na konto 800 milionů. | Foto: Reuters

Costa do Sauipe - Mezinárodní fotbalová federace zvýšila prémie za fotbalové mistrovství světa o třetinu. Vítěz si tak z Brazílie odveze 40 milionů dolarů, tedy téměř 800 milionů korun. Oznámil to v dějišti pátečního losování MS v Costa do Sauipe generální sekretář FIFA Jerome Valcke. Dodal, že podrobnosti budou zveřejněny ve čtvrtek po zasedání finanční komise.

Celková výše prémií ve srovnání s předchozím šampionátem vzroste ze 420 na 560 milionů dolarů. Přitom už v Jihoafrické republice v roce 2010 zaznamenaly prémie nárůst o šedesát procent. Valcke prozradil, že si polepší i kluby, které budou mít své hráče na mistrovství světa. Mezi ně FIFA rozdělí jako kompenzaci 70 milionů dolarů. České kluby s největší pravděpodobností zastoupení na MS mít nebudou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy