Fotbalové krásky čeká svatba, ještě před ní si zahrají MS. Bizarní krok, říká expert

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 6. 2019 14:29
Fotbalové mistrovství světa ve Francii vyhlíží romantický příběh: v jednom týmu nastoupí snoubenky Ali Kriegerová a Ashlyn Harrisová.
Ali Kriegerová (vlevo) a Ashlyn Harrisová
Ali Kriegerová (vlevo) a Ashlyn Harrisová | Foto: Instagram

Když se Ali Kriegerová před dvěma lety přestala účastnit reprezentačních srazů, byla smířená s tím, že se počet jejích startů v dresu Spojených států zastaví na čísle 98.

Jaké bylo její překvapení, když se v půlce března na displeji jejího telefonu objevilo známé jméno. Patřilo Jill Ellisové, trenérce amerického fotbalového týmu. Po dvouleté pauze pozvala Kriegerovou ke dvěma přípravným utkáním před mistrovstvím světa.

Překvapivé, možná šokující jméno. "Je to bizarní rozhodnutí. V týmu měla být už dávno, ne se vracet takto krátce před mistrovstvím světa," tvrdí John Halloran, expert na ženský národní tým USA.

Kreigerová, která v průběhu šampionátu ve Francii oslaví 35. narozeniny, nejen vyztuží zadní řady v poslední době děravé defenzivy Američanek, ale bude v centru mediálního zájmu také kvůli svému osobnímu životu. V jednom týmu totiž nastoupí s Ashlyn Harrisovou, svou snoubenkou.

Obě ženy sice spolu odehrály tucty zápasů v americké reprezentaci nebo na  klubové úrovni v dresu Orlanda, nicméně společný start na MS by byl přece jen trochu jiný. Kreigerová a Harrisová se totiž na sklonku minulého roku zasnoubily a se svým vztahem vyšly oficiálně ven. Svatbu plánují na závěr letošního roku.

Stálice amerického fotbalového týmu se poznaly na reprezentační akci v roce 2010 a od té doby tvoří pár. "Vždycky jsme seděly vedle sebe v autobuse a letadle a povídaly si o našich snech a nadějích a o tom co bychom chtěly udělat jednou, až vyrosteme. Protože tehdy jsme byly jenom děti," vzpomínala třiatřicetiletá Harrisová.

Mistryně světa z roku 2015 svoji lásku nijak netajily, ale veřejně se ho rozhodly  potvrdit až oznámením zásnub. "Byly jsme stále sebevědomější a jistější naším vztahem. A konečně po všech těch letech prostě cítím, že nemám co skrývat nebo říkat, že nemám nic společného s komunitou, jejíž jsem součástí," uvedla gólmanka Harrisová.

Americké hvězdy se pravidelně umisťují v přehledech nejkrásnějších sportovkyň světa a nechybí ani v přehledu 50 sexy krásek, jak ho zveřejnil server theathleticsbuild.com.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy