Fotbalové krásky čeká svatba, ještě před ní si zahrají MS. Bizarní krok, říká expert

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 6. 2019 14:29
Fotbalové mistrovství světa ve Francii vyhlíží romantický příběh: v jednom týmu nastoupí snoubenky Ali Kriegerová a Ashlyn Harrisová.
Ali Kriegerová (vlevo) a Ashlyn Harrisová
Ali Kriegerová (vlevo) a Ashlyn Harrisová | Foto: Instagram

Když se Ali Kriegerová před dvěma lety přestala účastnit reprezentačních srazů, byla smířená s tím, že se počet jejích startů v dresu Spojených států zastaví na čísle 98.

Jaké bylo její překvapení, když se v půlce března na displeji jejího telefonu objevilo známé jméno. Patřilo Jill Ellisové, trenérce amerického fotbalového týmu. Po dvouleté pauze pozvala Kriegerovou ke dvěma přípravným utkáním před mistrovstvím světa.

Překvapivé, možná šokující jméno. "Je to bizarní rozhodnutí. V týmu měla být už dávno, ne se vracet takto krátce před mistrovstvím světa," tvrdí John Halloran, expert na ženský národní tým USA.

Kreigerová, která v průběhu šampionátu ve Francii oslaví 35. narozeniny, nejen vyztuží zadní řady v poslední době děravé defenzivy Američanek, ale bude v centru mediálního zájmu také kvůli svému osobnímu životu. V jednom týmu totiž nastoupí s Ashlyn Harrisovou, svou snoubenkou.

Obě ženy sice spolu odehrály tucty zápasů v americké reprezentaci nebo na  klubové úrovni v dresu Orlanda, nicméně společný start na MS by byl přece jen trochu jiný. Kreigerová a Harrisová se totiž na sklonku minulého roku zasnoubily a se svým vztahem vyšly oficiálně ven. Svatbu plánují na závěr letošního roku.

Stálice amerického fotbalového týmu se poznaly na reprezentační akci v roce 2010 a od té doby tvoří pár. "Vždycky jsme seděly vedle sebe v autobuse a letadle a povídaly si o našich snech a nadějích a o tom co bychom chtěly udělat jednou, až vyrosteme. Protože tehdy jsme byly jenom děti," vzpomínala třiatřicetiletá Harrisová.

Mistryně světa z roku 2015 svoji lásku nijak netajily, ale veřejně se ho rozhodly  potvrdit až oznámením zásnub. "Byly jsme stále sebevědomější a jistější naším vztahem. A konečně po všech těch letech prostě cítím, že nemám co skrývat nebo říkat, že nemám nic společného s komunitou, jejíž jsem součástí," uvedla gólmanka Harrisová.

Americké hvězdy se pravidelně umisťují v přehledech nejkrásnějších sportovkyň světa a nechybí ani v přehledu 50 sexy krásek, jak ho zveřejnil server theathleticsbuild.com.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy