reklama
 
 
20:45 • Liga národů • 4. kolo
1:0
1:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
 • 32. Schick

Vítejte u online reportáže ze závěrečného utkání základní skupiny Ligy národů mezi Českem a Slovenskem. Utkání se odehraje v pondělí 19. listopadu ve 20:45.

Přeji dobrý večer. Dnešním utkáním se zakončí základní skupina 1 Ligy národů B a my se můžeme těšit na československé derby. Důležitost zápasu je umocněna tím, že poražený celek sestoupí pro příští rok do nižší divize. Slovákům navíc nestačí ani remíza, neboť mají horší vzájemný zápas.

Česko jde do zápasu pozitivně naladěno. Pod koučem Jaroslavem Šilhavým se totiž české reprezentaci začalo dařit a ve třech zápasech odehraných pod tímto trenérem si drží pozitivní bilanci. Naposledy se Češi představili v přátelském utkání v Gdaňsku, kde zaznamenali vítězství proti trápícím se Polákům. Na to stačila jediná branka, kterou v 53. minutě vsítil Jakub Jankto.

 

V rámci Ligy národů B odehráli čeští reprezentanti tři zápasy, přičemž mají na kontě tři body. Dvakrát totiž podlehli Ukrajině která je už dávno jistým vítězem skupiny. Jediné body získali Češi právě proti svému dnešního soupeři. V říjnu totiž v Trnavě zvítězili 2:1, když skóroval momentálně zraněný Michael Krmenčík a na gól Hamšíka pak reagoval Patrik Schick.

Slovensko je dnes v těžší pozici než český nároďák. Momentálně má sice stejný počet bodů, nicméně horší vzájemný zápas našim sousedům příliš nenahrává. Slováci si zavařili hlavně v prvních dvou utkáních Ligy národů, ve kterých prohráli v Ukrajině (0:1) a posléze doma podlehli Česku (1:2). Jiskru naděje vykřesali až v pátek, když na svém stadionu přejeli 4:1 Ukrajinu. 

 

Kromě toho však Slováci v říjnu remizovali se Švédskem 1:1 a to už nasvědčuje o zlepšujícím se herním projevu. Zdá se tedy, že léčba Hapalem začíná zabírat, což lze poznat i na hráčích, kteří našli ztracené sebevědomí.

V posledních letech nabízí vzájemné zápasy spíše vyrovnanou podívanou. Od roku 2009 se Češi se Slovenskem utkali pětkrát, přičemž bilance je naprosto vyrovnaná. Oba týmy si připsaly dvě vítězství a k tomu přibyla jedna remíza. Z vyrovnaných zápasů se trochu vymyká pouze souboj z roku 2012, kdy Češi doma zvítězili 3:0.

SESTAVA ČESKA

 

Vaclík - Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák - Souček - Vydra, Dočkal (C), Pavelka, Jankto - Schick

 

Koubek, Pavlenka - Gebre Selassie, Brabec, Krejčí, Darida, Skalák, Pudil, Stronati, Doležal, Frýdek, Trávník

SESTAVA SLOVENSKA

 

Dúbravka - Pekarík, Škrtel (C), Škriniar, Hancko - Bero, Greguš, Hamšík - Rusnák, Zreľák, Stoch

 

Kozáčik, Rodák - Vavro, Weiss, Duda, Nemec, Hrošovský, Hubočan, Sabo, Mak, Ďuriš

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude španělský sudí Alejandro Hernández. Tomu budou pomáhat jen krajané, neboť jak dvojice pomezních Sobrino - Cabanero, tak brankoví rozhodčí a čtvrtý sudí, jsou ze Španělska.

Hráči jsou přítomni na trávníku a je nejvyšší čas na státní hymny. Na úvod přichází ta slovenská.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Češi se okamžitě vydali na útočnou polovinu. K dlouhému nákopu se dostal Vydra, nicméně po pár vteřinách musel zvolit přihrávku zpět za půlící čáru. Míč šel následně až k Vaclíkovi.

1.

Jankto se Schickem měli trochu prostoru na levém křídle. První zmíněný míč přistrčil k českému forvardovi, ale ten zapříčinil jen vhazování Slovenska.

2.

Poprvé se vpřed vydali také slovenští fotbalisté. Matúš Bero se chtěl prodrat kolem Pavelky, avšak od něj šel kulatý předmět do zámezí.

3.

Slováci třikrát výborně vstoupili do rozehrávky soupeře a dokázali tak udržet míč na útočné polovině.

4.

Dobře si počínal Martin Škrtel, který předskočil Schicka. Český útočník si pomohl nedovoleným zákrokem na polovině hřiště.

5.

Momentálně mají více ze hry slovenští reprezentanti. Češi hrají spíše ze zabezpečené obrany.

6.

Aktivní Bero se zjevil v blízkosti pokutového území a zprava chystal centr do pokutového území. Výsledkem je rohový kop Slovenska.

7.

S rohovým kopem si sice čeští reprezentanti poradili, ale nadále hrají spíše Slováci. Přes defenzívu svěřenců Jaroslava Šilhavého však zatím není prostor pro zakončení.

8.

Přihrávka z levé strany šla pouze do blízkosti Tomáše Vaclíka, jenž se chopil míče a poté rozehrál aspoň k polovině hřiště.

9.

Dobře napadající Slováci nedali domácím prostor pro kombinaci. Následoval tak pouze nákop, který sebral Milan Škriniar.

autor: Lukáš Podleśný | 19. 11. 2018 19:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama