Sedm let trvalo, než Jarolím reprezentaci kývl. Podívejte se, co má v čerstvých 60 letech za sebou

Takhle slavil Karel Jarolím v roce 2007 se Slavií postup do Ligy mistrů. Reprezentaci mu nabídli už o dva roky později, převzal ji ovšem až v týdnu svých 60. narozenin.
Karel Jarolím (na fotce v souboji s Romanem Kukletou v roce 1991) má za sebou pestrou nejen trenérskou, ale i hráčskou kariéru. S Duklou v roce 1979 jako záložník získal titul, v roce 1985 byl se Slavií třetí. Kromě těchto klubů hrál ještě v dalších deseti týmech, včetně francouzského Amiens.
Na trenérskou dráhu se dal krátce po skončení hráčské kariéry, tedy v roce 1997, kdy se ujal Příbrami a pomohl jí udržet se v lize. Pak se nakrátko přesunul ke Slavii, kde nejprve působil jako asistent Františka Cipra, a poté byl i hlavním koučem v ročníku 2000/01.
Po sezoně ale byl odvolán, a tak s díky přijal nabídku Ivana Haška, aby mu pomohl s koučováním francouzského Štrasburku. Tam působil jako asistent do roku 2003.
Do ligy se Karel Jarolím vrátil jako trenér Synotu (dnešního Slovácka) i s touto pozoruhodnou bradkou v roce 2003. V klubu ale vydržel jen sezonu.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
23. 8. 2016 13:14
Čerstvý reprezentační trenér Karel Jarolím dnes slaví 60. narozeniny. Povede se mu i u reprezentace tak jako na klubové úrovni?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Jeseníkách horští záchranáři vyhlásili druhý stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je to, že v závěru pracovního týdne napadl další sníh a na některých svazích hrozí uvolnění deskových lavin. Na webu Horské služby Jeseníky to oznámil její dispečer Jiří Hejtmánek. Ve vyšších polohách Jeseníků nyní leží několik desítek centimetrů sněhu, na hřebeni je nesouvislá sněhová pokrývka vysoká zhruba deset centimetrů. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí.

"Během posledního sněžení připadlo v Jeseníkách zhruba 15 centimetrů sněhu. V závětrných lavinových svazích je uloženo přibližně 40 centimetrů nového a větrem přefoukaného sněhu, který je uložen na tvrdou firnovou vrstvu. Je velká pravděpodobnost uvolnění deskových lavin už při malém dodatečném zatížení lyžaře," uvedl Hejtmánek.

Při druhém lavinovém stupni je uvolnění laviny možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Tento stupeň bývá obvykle vyhlašován pro polovinu zimního období a stává se při něm 34 procent lavinových nehod. V Jeseníkách platí lavinové stupně pouze v lavinových katastrech, které leží mimo turistické oblasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy