Hráči Saúdské Arábie ignorovali minutu ticha za zemřelé. Prý kvůli jiné kulturní tradici

8. 6. 2017 22:00
Saúdskoarabští fotbalisté způsobili poprask, když v utkání proti Austrálii ignorovali minutu ticha za oběti teroristického útoku v Londýně. Takové vyjádření smutku prý není v souladu s jejich kulturní tradicí.
Minutu ticha za mrtvé v Londýně drželi pouze fotbalisté Austrálie. | Video: YouTube

Adelaide - Fotbalisté Saúdské Arábie vzbudili velké pohoršení, když před zápasem kvalifikace mistrovství světa s Austrálií ignorovali minutu ticha za oběti teroristického útoku v Londýně (viz video výše).

Zatímco jedenáctka domácích hráčů se před úvodním hvizdem v Adelaide seřadila do řady a uctila mrtvé a zraněné, většina hostujících hráčů pokračovala v rozcvičování. Ti na střídačce odmítli vstát.

Fanoušci na stadionu zareagovali na chování saúdskoarabského týmu pískotem a bučením. Podle informací australského svazu zástupci hostujícího týmu prohlásili, že mrtvé uctí způsobem, který je jejich kultuře bližší. Minuta ticha prý není v souladu s jejich kulturní tradicí.

Počínání saúdskoarabské reprezentace, která prohrála 2:3, rozezlilo mnohé fanoušky na sociálních sítích. Jeden z nich volal po dodatečném trestu, načež uvedl: "Odmítnutí minuty ticha je nechutné."