Fotbalisté Barcelony zvítězili nad Mallorkou 1:0. Trefil se Lewandowski

1. 10. 2022 23:59
Fotbalisté Barcelony vyhráli v 7. kole španělské ligy na hřišti Mallorky 1:0.
Robert Lewandowski (uprostřed) slaví gól, kterým rozhodl o vítězství Barcelony nad Mallorkou | Foto: Reuters

Výhru Kataláncům vystřelil v prvním poločase Robert Lewandowski. Polský kanonýr vévodí tabulce střelců La Ligy s devíti brankami. Druhý Iglesias má o tři zásahy méně.

Barcelona v lize stále neprohrála a vítězství je posunulo do čela neúplné tabulky s jednobodovým náskokem na druhý Real Madrid, který má k dobru nedělní domácí zápas s Osasunou.

Atlético zvítězilo na hřišti Sevilly 2:0 a napravilo předchozí domácí porážku v derby s Realem. Na pátém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Barcelonu šest bodů.

Hosté šli do vedení v 29. minutě po rychle vhozeném autu, na který nestihla obrana Sevilly zareagovat, čehož využil Llorente a uklidil míč za levou tyč Bunúovy branky. Pojistku přidal v 57. minutě chytrým lobem Morata.

Sevilla nevyhrála podruhé za sebou a má jen jednobodový náskok na sestupové příčky.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Mallorca - FC Barcelona 0:1 (21. Lewandowski), Cádiz - Villarreal 0:0, Getafe - Valladolid 2:3 (29. Mayoral, 31. Suárez - 18. z pen. a 37. León, 49. Plano), FC Sevilla - Atlético Madrid 0:2 (29. Llorente, 58. Morata).

1. FC Barcelona 7 6 1 0 19:1 19
2. Real Madrid 6 6 0 0 17:6 18
3. Bilbao 7 5 1 1 16:4 16
4. Betis Sevilla 6 5 0 1 10:4 15
5. Atlético Madrid 7 4 1 2 12:6 13
6. Villarreal 7 3 3 1 10:2 12
7. Pamplona 6 4 0 2 7:5 12
8. San Sebastian 6 3 1 2 7:8 10