Finálový průšvih se už opakovat nebude. Na Chorvaty vlétneme, nepodceníme je, dušuje se Pogba

Jiří Škuba Jiří Škuba
14. 7. 2018 7:00
Bolestné finálové stigma stále tíží duše francouzských fotbalistů. Před dvěma lety na domácím ME přišli o titul, když podcenili finálový mač s Portugalskem.
Paul Pogba
Paul Pogba | Foto: Reuters

Moskva - Druhé velké finále během dvou let čeká fotbalisty Francie. V neděli se postaví Chorvatsku a už nechtějí končit v slzách, jako tomu bylo na evropském šampionátu před domácím publikem.

"Nebudu vám lhát. Nechceme udělat tu samou chybu jako ve Francii. Připravíme se jinak. Fakt chceme finále vyhrát," vyhlašuje Paul Pogba, největší hvězda francouzského výběru.

Na mistrovství Evropy prý on i jeho spoluhráči doplatili na to, že se po senzačním semifinálovém vítězství nad Německem už viděli jako šampioni.

"Letos si chceme užít báječnou dovolenou. Ne takovou hrůzu jako před dvěma lety," dodává záložník Manchesteru United.

Pětadvacetiletý fotbalista na mistrovství světa zatím září. Natolik, že se dočkal slova uznání od svého klubového šéfa Josého Mourinha. Od toho Mourinha, od něhož během klubové sezony v United slyšel několikrát ostrou kritiku.

"Samozřejmě, že mě slova Josého těší," usmál se Pogba.

Podle řady expertů se francouzskému kouči Didieru Deschampsovi podařilo dostat z urostlého záložníka daleko lepší výkony, než předváděl na klubové úrovni.

"S oběma mám dobrý, ale naprosto odlišný vztah. Deschamps má v sobě něco zvláštního, co má jen málo lidí. Ví, jak mluvit s lidmi. Ví, jak je motivovat," pochvaloval si kontroverzní fotbalista.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy