FIFA rozdělí během šampionátu balík: 11,5 miliardy korun

FIFA již představila
Nový balon má i oficiální trailer, ve kterém si zahráli třeba Manuel Neuer, Bastian Schweinsteiger, Lionel Messi a další hvězdy.
Představování se před kamerami v Riu ujali Cafú, Seedorf a Hernane (současný brazilský fotbalista).
Nové míče se vyrábějí pro každý šampionát už od sedmdesátých let. Adidas má smlouvu s FIFA až do roku 2030.
Rychlejší, spolehlivější a pro brankáře záludnější. Taková má být Brazuca. Stejně jako její předchůdci.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
5. 12. 2013 18:36
Prémie pro účastníky fotbalového mistrovství světa v Brazílii budou o 37 procent vyšší než při posledním finálovém turnaji v Jižní Africe.

Costa do Sauípe - Prémie pro účastníky fotbalového mistrovství světa v Brazílii budou o 37 procent vyšší než při posledním finálovém turnaji v Jižní Africe.

Vítěz šampionátu dostane od mezinárodní federace FIFA 35 milionů dolarů, v přepočtu asi 703 milionů korun, poražený finalista obdrží 25 milionů dolarů. Mezi 32 účastníků finálového turnaje rozdělí FIFA celkem 358 milionů dolarů (asi 7,2 miliardy korun).

FIFA upřesnila výše jednotlivých odměn po dnešním zasedání finanční komise v Costa do Sauípe v předvečer losování základních skupin. Třetí tým brazilského turnaje získá 22 milionů dolarů a čtvrtý 20 milionů. Čtvrtfinalisté budou mít garantováno 14 milionů dolarů, osmifinalisté si přijdou na devět milionů a mužstva, která skončí už ve skupině, vyinkasují osm milionů dolarů.

Každý z 32 účastníků navíc dostane od FIFA příspěvek 1,5 milionu dolarů na úhradu nákladů na přípravu. A mezi kluby, které budou mít své hráče na mistrovství světa, rozdělí FIFA jako kompenzaci 70 milionů dolarů.

Celková částka tak ve srovnání s předchozím šampionátem vzrostla z 420 na 576 milionů dolarů. Přitom už v Jihoafrické republice v roce 2010 zaznamenaly prémie nárůst o šedesát procent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy