Ferguson: Scholes a Giggs budou nahrazeni mladšími

sid
23. 5. 2008 20:00
Veteráni v záloze United budou dostávat méně prostoru
Semifinále LM s Barcelonou rozhodl právě Paul Scholes.
Semifinále LM s Barcelonou rozhodl právě Paul Scholes. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United Paul Scholes a Ryan Giggs vyhráli ve středu se svým klubem podruhé Ligu mistrů a stali se skutečnými legendami.

Po moskevském triumfu v Champions League i letošní obhajobě prvenství v Premier League ovšem zároveň vyvstává otázka, co s nimi bude dál?

Manažer United Alex Ferguson naznačil, že v příští sezoně už nebudou na hřišti dostávat tolik prostoru jako dříve a klub se bude postupně připravovat na to, že oba ukončí kariéru, či odejdou jinam.

Čtěte také: Málem zatracený Ronaldo: Bál jsem se, že prohrajeme

Třiatřicetiletý Scholes debutoval v seniorském kádru "Red devils" už v roce 1994, o rok starší Giggs dokonce už v roce 1991. Oba jsou produktem mládežnické akademie Manchesteru.

Ikony klubu mají celkem odehráno 1 328 soutěžních zápasů, dlouholetý kapitán welšské reprezentace Giggs dokonce středečním startem ve finále Ligy mistrů překonal celkový rekord United, když nastoupil již k 759. zápasu.

Čtete také: Čech chytil Ronaldovi penaltu. Slaví ale Manchester

Čtyřiatřicetiletý záložník navíc za svou kariéru, kterou celou strávil na Old Trafford, získal neuvěřitelných osmnáct trofejí.

Čas se nedá zastavit

Čas však měří všem stejně a oba slavní fotbalisté se již vzdali možnosti reprezentovat svou zemi. Chtěli se více soustředit na klubové povinnosti a to přineslo své ovoce. Letos mohli oba pozvednout podruhé nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů.

S reprezentační kariérou se Giggs loučil v zápase s českým národním týmem.
S reprezentační kariérou se Giggs loučil v zápase s českým národním týmem. | Foto: Reuters

Hra United bude ale v příštím ročníku už zřejmě stát na jiných mužích. Kouč Ferguson naznačil, že veteráni Giggs i Scholes budou postupně dostávat na hřišti stále méně prostoru a více budou hrát Anderson a Nani. Ti je postupně nahradí v záloze Manchesteru.

"V kádru máme některé hráče, kteří se v příští sezoně mohou velmi zlepšit a navíc samozřejmě víme, že kariéry Paula Scholese a Ryana Giggse se chýlí ke konci," citoval Fergusona server goal.com.

"Oba ještě v příští sezoně ke kvalitním výkonům mužstva jistě přispějí, ale nebude to už v tolika zápasech jako dřív. Eventuálně mohou také postupně skončit, to je zkrátka život," doplnil manažer Manchesteru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy