Trenčín v Evropské lize senzačně deklasoval Feyenoord, v Rakousku sklenicí zranili rozhodčího

Aktualizováno 9. 8. 2018 23:47
AS Trenčín na úvod třetího předkola Evropské ligy smetl v Žilině slavný Feyenoord Rotterdam 4:0. Hattrickem se o to postaral Antonio Mance. Vítězství si připsalo také Bordeaux s Jaroslavem Plašilem v sestavě, které zvítězilo nad Mariupolem 3:1, a také Basilej, jež s Markem Suchým vyhrála v Arnhemu 0:1. Za Sevillu při vítězství nad Vilniusem 1:0 odchytal celý zápas Tomáš Vaclík. K nepříjemné události došlo v Larnace, kde fanoušci hozenou láhví zranili rozhodčího.
Trenčín vs Feyenoord v Evropské lize 2018-19 (Antonio Mance)
Trenčín vs Feyenoord v Evropské lize 2018-19 (Antonio Mance) | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Sevilly v úvodním utkání třetího předkola Evropské ligy porazili 1:0 Žalgiris Vilnius. K výhře přispěl čistým kontem český brankář Tomáš Vaclík a španělský celek se před odvetou v Litvě, která je na programu za týden, přiblížil postupu do čtvrtého předkola, v němž může narazit na Olomouc.

Vítěz Evropské ligy z let 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 měl sice velkou převahu, ale musel se spokojit pouze s jedinou brankou, kterou dal v 34. minutě Éver Banega. Vaclík, který do Sevilly přišel začátkem července z Basileje, naopak čelil pouhým čtyřem střelám.

Zápas mezi Štýrským Hradcem a AEK Larnaka poznamenalo řádění fanoušků. Jeden z chuligánů v 78. minutě za stavu 2:0 pro Larnaku ve chvíli, kdy měli hosté rozehrávat rohový kop, zasáhl hozenou sklenicí do hlavy asistenta rozhodčího Fredrika Klyvera, který utrpěl krvavé zranění.

Hlavní sudí Mohammed Al-Hakim poslal oba celky do kabin, ale po asi 40 minutách nejistoty nechal utkání dokončit. Incidentem se bude zabývat disciplinární komise UEFA a domácímu klubu hrozí vysoká pokuta nebo uzavření stadionu.

Podle rakouské televize ORF byl pachatel dopaden, přestože okamžitě po incidentu opustil sektor a pokusil se utéct. Policie ho však díky videozáznamu identifikovala a záhy zadržela.

O překvapení se postarali fotbalisté Trenčína, kteří rozstříleli 4:0 nizozemský velkoklub Feyenoord Rotterdam. O vítězství slovenského celku rozhodl třemi góly chorvatský útočník Antonio Mance, o zbývající branku se postaral nigerijský forvard Phlip Azango.

Ještě větší senzací však byl úspěch Dudelange, které vyhrálo 2:1 na hřišti Legie Varšava. Polský favorit sice tři minuty po úvodním gólu Clémenta Couturiera vyrovnal, ale v závěru poločasu přišel o vyloučeného Iňakiho Astize a početní výhodu využil v 62. minutě z penalty David Turpel.

Mistrovská část:

Torpedo Kutaisi - Kukësi (Alb.) 5:2 (4:1), Šeriff Tiraspol (Mold.) - Valur Reykjavík 1:0 (0:0), Hapoel Beer Ševa (Izr.) - APOEL Nikósie 2:2 (1:2), Ludogorec Razgrad - Zrinjski Mostar 1:0 (1:0), The New Saints (Wal.) - Midtjylland 0:2 (0:2), Cork City (Ir.) - Rosenborg Trondheim 0:2 (0:2), Legia Varšava - F91 Dudelange (Luc.) 1:2 (1:1).

Nemistrovská část:

Lipsko - Craiova 3:1 (1:0), Dinamo Minsk - Zenit Petrohrad 4:0 (3:0), Apollon Limassol - Dinamo Brest 4:0 (0:0), Mariupol - Bordeaux 1:3 (1:2), Trenčín - Feyenoord Rotterdam 4:0 (3:0), Jagiellonia Bialystok - Gent 0:1 (0:0), Luhansk - Braga 1:1 (0:0), Sarpsborg (Nor.) - HNK Rijeka 1:1 (0:0), Glasgow Rangers - Maribor 3:1 (1:1), Spartak Subotica - Bröndby Kodaň 0:2 (0:1), Hajduk Split - FCSB (Rum.) 0:0, Hibernian - Molde 0:0, Slovan Bratislava - Rapid Vídeň 2:1 (1:1), FC Sevilla - Žalgiris Vilnius 1:0 (1:0).