Francouzi tepou Nice: Co chtějí dokázat, když prohrají s takovým českým týmem?

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 11. 2020 10:30
Neschopnost, úpadek, čtvrtá porážka v řadě, lamentuje francouzský tisk nad pohárovými nezdary francouzských týmů po čtvrteční porážce fotbalistů Nice 2:3 v Evropské lize na hřišti koronavirem oslabené Slavie.
Tomáš Holeš a zklamaný Amine Gouiri po zápase Evropské ligy Slavia - Nice
Tomáš Holeš a zklamaný Amine Gouiri po zápase Evropské ligy Slavia - Nice | Foto: Reuters

"Kde se zastaví úpadek francouzského fotbalu na kontinentální scéně? Po porážkách Marseille, Rennes a PSG v Lize mistrů ve čtvrtek Nice vybouchla na trávníku Slavie Praha v Evropské lize" píše francouzský list L'Equipe.

"Čeho chce Nice ve skupině C dosáhnout, když prohraje s českým týmem zdecimovaným koronavirem?" opírá se do provensálského celku.

"Začátek zápasu nasvědčoval jinému výsledku, pokud by se Nice povedlo využít příležitosti, které nachystal Kasper Dolberg v sedmé a desáté minutě. Ale francouzský klub vyměkl a zjistil, že je pro něj nesmírně těžké uhájit neprůstřelnost bez svého zraněného kapitána Danteho," dodal L'Equipe. Podle něj Nice bez Danteho "zažívá peklo", má neskutečně slabou obranu a mělo by rychle najít nějaké řešení.

"Co lze říci, až na to, že je to nesmírně smutné… Nice, ochromená bez Danteho, propadla na trávníku Slavie Praha," napsal zpravodajský server France Football. "Čtyři porážky za poslední týden - francouzský 'festival' pokračuje," dodal.

France Football připomíná problémy obrany Nice bez kapitána Danteho a kritizuje výkon Dolberga, jehož "vstup do druhého poločasu byl katastrofální". "Po přestávce neměla Nice jedinou šanci až na krásný útok Dana Ndoyeho v nastaveném čase. Ale to už bylo příliš pozdě. Vsadíme se, že samotná Slavia byla překvapená, jak snadno dokázala vyhrát," dodal France Football.

"Můžeme minout přihrávky, kopy, ale když jdeme do zápasu, musíme mít větší touhu po vítězství," prohlásil po utkání záložník Morgan Schneiderlin, kterého citoval France Football.

"Řekl nám to trenér. Řekli jsme si to mezi sebou. Uvidíme, jestli to teď dokážeme změnit. Slova jsou dobrá, ale musíte vědět, jak je proměnit v činy," pokračoval středopolař Nice.

"Nevím, jestli je právě tohle francouzská potíž. Výsledky v tomto týdnu nejsou pro francouzský fotbal nijak slavné. Nemůžu mluvit za ostatní. Nemůžeme počítat slepice, dokud nejsou v kurníku. Musíme se soustředit. Namluvili jsme toho už dost, teď musíme pokročit dál," dodal Schneiderlin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy