Lingrova nádherná rána nasměrovala Slavii k výhře v Nice, postup je teď na dosah

26. 11. 2020 23:05
Fotbalisté Slavie zvítězili ve 4. kole základní skupiny Evropské ligy v Nice 3:1 a třetí výhrou po sobě se výrazně přiblížili postupu do jarní fáze soutěže.
Ondřej Lingr slaví gól v zápase Evropské ligy Nice - Slavia
Ondřej Lingr slaví gól v zápase Evropské ligy Nice - Slavia | Foto: Reuters

Slávisté se ujali vedení ve 14. minutě. Lingr si od vlastní poloviny hřiště navedl míč až před vápno Nice a nechytatelnou ranou do horního růžku nedal brankáři Benítezovi šanci. Letní posila z Karviné vstřelila první soutěžní gól za Pražany.

"Orli", kteří kvůli vysokému počtu hráčů nakažených koronavirem hráli první soutěžní duel po 18 dnech, málem srovnali o šest minut později. Claude-Maurice si naběhl ve vápně za obranu Slavie a zblízka překonal gólmana Koláře, jeho střela však skončila na tyči.

Na druhé straně zkusil štěstí z úhlu Olayinka, jenže bek Atal jeho zakončení u tyče zastavil. Na konci poločasu Kolář vyboxoval přímý kop Ronyho Lopese.

Po změně stran vystřelil z hranice šestnáctky Reine-Adelaide, ale Kolář vytěsnil balon na tyč. V 60. minutě Nice srovnalo. Kolář zbytečně vyběhl proti přihrávce na Atala, který z úhlu trefil tyč. Míč se však odrazil ke Gouirimu, který vyrovnal.

Vzápětí volný Olayinka po Ševčíkově centru hlavičkoval ve výhodné pozici ve vápně doprostřed branky. O chvilku později se už pětadvacetiletý Nigerijec zapsal mezi střelce, když hlavou po Ševčíkově rohu přesně zamířil.

V 75. minutě přidali hosté pojistku. Sima si naběhl za obranu Nice na Holešův centr a hlavou se nemýlil. Vršovický celek vyhrál pátý soutěžní zápas po sobě a venku v evropských pohárech zvítězil po pěti utkáních. S Nice neprohrál ani posedmé.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského, kteří v prvním vzájemném utkání před třemi týdny vyhráli v Edenu 3:2, mají devět bodů stejně jako Leverkusen. Bayer i s přispěním gólu Patrika Schicka zdolal Beer Ševu 4:1. Nice s Hapoelem mají po třech bodech. Ze skupiny postoupí dva celky. Za týden se Slavia doma utká s Beer Ševou a k postupové jistotě jí stačí remíza.

4. kolo základní skupiny C fotbalové Evropské ligy:

OGC Nice - Slavia Praha 1:3 (0:1)

Branky: 60. Gouiri - 14. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima. Rozhodčí: Nyberg - Hallin, Söderqvist (všichni Švéd.). ŽK: Nsoki, Atal, Schneiderlin, Robson Bambu, Boudaoui - Zima, Bořil, Kúdela. ČK: 90.+1 Boudaoui. Bez diváků.

Nice: Benítez - Atal (66. Ndoye), Robson Bambu, Nsoki, Lotomba - Claude-Maurice (72. Boudaoui), Schneiderlin, Reine-Adelaide, Rony Lopes - Gouiri (78. Pelmard), Maolida. Trenér: Vieira.

Slavia: Kolář - Masopust, Kúdela, Zima, Bořil - Holeš (87. Karafiát), Ševčík - Sima (87. Tecl), Lingr (63. Traoré), Olayinka (87. Malinský) - Kuchta (82. Provod). Trenér: Trpišovský.