Čech vykročil za postupem. Neapol mu nedokázala dát gól, Arsenal zvítězil 2:0

11. 4. 2019 23:11
Fotbalisté Arsenalu s brankářem Petrem Čechem v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy doma zdolali Neapol 2:0 a vytvořili si nadějnou pozici do odvety. Ta se hraje za týden.
Petr Čech v brance Arsenalu takto zakročil v prvním čtvrtfinále Evropské ligy proti Piotru Zielinskému z Neapole | Foto: Reuters

Arsenal otevřel skóre v 15. minutě, kdy povedenou akci zakončil Ramsey. Za deset minut vystřelil Torreira a jeho pokus tečoval do vlastní branky Koulibaly. "Kanonýři" kontrolovali zápas, který v 72. minutě ještě mohl zdramatizovat Insigne, ale sám před Čechem ve skluzu překopl branku.

Londýnský tým tak doma v Evropské lize vyhrál počtvrté za sebou s čistým kontem, Neapol ani na osmý pokus nezvítězila v pohárech na hřišti anglického soupeře.

Benfica v Lisabonu porazila Frankfurt 4:2 i díky hattricku Joaa Félixe. Eintracht v soutěži utrpěl první porážku po 14 utkáních a nevyužil šanci vyrovnat rekord EL Atlética Madrid z let 2011 až 2012.

Německému týmu se nepovedl začátek. N'Dicka v pokutovém území srazil Gedsona Fernandese a dostal červenou kartu. Následnou penaltu ve 21. minutě proměnil Félix. Ve 40. minutě vyrovnal Jovič, který ve Franfurtu hostuje právě z Benficy.

Ještě před pauzou ale domácím vrátil vedení Félix a devatenáctiletý útočník v 54. minutě zkompletoval hattrick. Těsně předtím se ještě trefil domácí Rúben Dias. V 72. minutě zkorigoval výsledek střídající Paciencia.

Valencie ve španělském souboji zdolala Villarreal 3:1 a před domácí odvetou je ve výborné pozici. Hosté otevřeli skóre už v šesté minutě. Parejův pokutový kop sice zneškodnil brankář Fernández, ale dorážející Guedes zaváhání kapitána napravil.

Domácí soupeře zatlačili a ve 36. minutě vyrovnali, poté co další penaltu proměnil Cazorla. "Netopýři" rozhodli duel až v nastavení, kdy se během dvou minut trefili Wass a opět Guedes.

Úvodní zápasy čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Arsenal FC - SSC Neapol 2:0 (2:0)

Branky: 15. Ramsey, 25. vlastní Koulibaly. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt 4:2 (2:1)

Branky: 21. z pen., 43. a 54. Joao Félix, 50. Rúben Dias - 40. Jovič, 72. Paciencia. Rozhodčí: Taylor (Angl.). ČK: 20. N'Dicka (Frankfurt).

Villarreal CF - Valencie CF 1:3 (1:1)

Branky: 36. Cazorla z pen. - 6. a 90.+3 Guedes, 90.+1 Wass. Rozhodčí: Oliver (Angl.).