5. 2. 2009 0:08
Everton - Liverpool 1:0 PP, Aston Villa - Doncaster 3:1
Útočník Evertonu Johnson se raduje z branky do sítě Fiorentiny
Útočník Evertonu Johnson se raduje z branky do sítě Fiorentiny | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Evertonu porazili v opakovaném utkání 4. kola Anglického poháru v městském derby hostující Liverpool 1:0 po prodloužení a po remíze 1:1 z prvního utkání postoupili do další fáze.

O vítězství rozhodla branka devatenáctiletého Dana Goslinga ze 118. minuty, který tak se zpožděním oslavil pondělní narozeniny.

Liverpool se musel v utkání vyrovnat hned s dvojím oslabením. Už v 16. minutě přišel kvůli zranění o kapitána Stevena Gerrarda, kterého nahradil Jussi Benajun.

Čtěte více: Lampard vyvázl bez trestu. I sudí může chybovat, říká

Další ránu dostal hostující tým patnáct minut před koncem normální hrací doby, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Lucas Leiva. Brazilský záložník se stal prvním vyloučeným hráčem v historii derby Liverpoolu s Evertonem v Anglickém poháru.

Domácí však nedokázali přesilovku v normální hrací době využít a i třetí vzájemný zápas během necelých tří týdnů skončil po 90 minutách nerozhodným výsledkem. Jediná branka zápasu v Goodison Parku padla až dvě minuty před koncem prodloužení, kdy lehce tečovanou střelou překonal liverpoolského gólmana Pepeho Reinu střídající Gosling.

Dva dnešní zápasy byly poznamenány úmrtím. V derby mezi Evertonem a Liverpoolem uctili hráči černými páskami památku devětapadesátiletého hlasatele ze stadionu hostujícího celku Anfield Road Phila Eastona, který náhle zemřel v pondělí.

V duelu mezi Aston Villou a Doncasterem, v němž domácí nakonec po výhře 3:1 slavili postup, držel stadion Villa Park minutu ticha za někdejšího hráče domácího týmu a vítěze Superpoháru z roku 1982 Paula Birche, jenž v pondělí podlehl rakovině kostí.

Aston Villa - Doncaster (II) 3:1, první zápas 0:0, postoupila Aston Villa; Nottingham (II) - Derby (II) 2:3, první zápas 1:1, postoupilo Derby; Blackburn - Sunderland 2:1 po prodl., první zápas 0:0, postoupil Blackburn; Everton - Liverpool 1:0 po prodl., první zápas 1:1, postoupil Everton.