Plašil před Řeckem: Odveta za Euro 2004? Hlavní je postup

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 6. 2012 5:00
České fotbalisty čeká v úterý druhý zápas základní skupiny Eura proti Řecku
Záložník Jaroslav Plašil patří k hráčům, kteří by měli český tým udržet v naději na postup
Záložník Jaroslav Plašil patří k hráčům, kteří by měli český tým udržet v naději na postup | Foto: Reuters

Vratislav - Jaroslav Plašil patří v reprezentačním výběru trenéra Michala Bílka mezi nejzkušenější hráče. Třicetiletý záložník si dobře uvědomuje, že český tým si proti Řekům nemůže dovolit prohrát, což před něj staví jednu z nejsložitějších chvil celé kariéry. "Není to lehká pozice, musíme ten zápas vyhrát, abychom se znovu dostali do hry," říká středopolař Girondins Bordeaux před druhým střetnutím Eura.

Je před vámi druhé utkání proti Řecku. Jak se na něj připravujete?
"Připravujeme se jako tým společně. Na ten první zápas s Ruskem už musíme zapomenout. Chceme si z něj vzít to dobré a poučit se z chyb."

Které chyby to byly konkrétně?
"Musíme hrát víc jako tým. Chce to lépe bránit z bloku, aby nám Řekové nemohli chodit do otevřené obrany. A snažit se hrát spíš na brejky."

A ta pozitivní stránka vašeho výkonu?
"Dokázali jsme si vypracovat šance a měli jsme vyrovnané držení míče."

Vyřazení si nepřipouštíme

Myslíte si, že mužstvo má na to, aby se mu reparát podařil?
"Určitě na to máme a musíme v to taky všichni věřit."

Před osmi lety na Euru 2004 to byli právě Řekové, kdo vám přehradil cestu do finále. Vybavují se vám na ten nešťastný zápas ještě vzpomínky?
"Ne, to už ne. Tady jsme úplně jiný tým. Prostě musíme jít za jediným cílem a tím je postup."

Když znovu prohrajete, bude to znamenat konec na turnaji...
"To si nikdo z nás nepřipouští. Musíme do toho dát všechno, vyvarovat se chyb a nějaký gól určitě dáme."

Řekové hrají jako tým, důležitá bude trpělivost

Co byste u Řeků označil za jejich největší sílu?
"První poločas jsme viděli živě už v pátek, takže můžu říct, že sice nemají nějakou výraznou hvězdu, ale hrají jako tým. V tom je jejich největší síla."

Nebojíte se, že třeba zase zalezou dozadu a budou bránit?
"Zatím mají jen bod, a tak si myslím, že taky budou hrát na vítězství."

A jak by měla vypadat vše hra? Začnete ofenzivně?
"Takhle jsme začali proti Rusům a tentokrát se toho musíme zpočátku vyvarovat, abychom měli šanci ten zápas vyhrát, a nepouštět je do nějakých větších šancí. Když už se vydáme dopředu, tak ne všichni a musíme mít dobré zajištění po krajích."

Bude to tedy hodně o trpělivosti?
"Určitě."

V poslední době to není poprvé, co máte obrazně řečeno nůž na krku. Zatím jste na vždy dokázali správně zareagovat. Co za tím vězí?
"Dokážeme se všichni semknout."

Euro 2012 a zápasy online.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Systém Czech Point kvůli technickému výpadku nevydával výpisy z rejstříků. Hodinu po poledni už systém funguje

Kontaktní místa veřejné správy Czech Point nemohli vydávat výpisy z rejstříků, důvodem byl plošný technický výpadek. Na Twitteru to oznámila Česká pošta. 

Kontaktní místa Czech Point po 13. hodině opět fungují, technické problémy byly odstraněny, oznámila pošta. Výpadek ve vydávání výpisů trval zhruba hodinu a půl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Reakce na kauzu Dozimetr: Dopravní podnik bude při prodeji nemovitostí nad 50 milionů potřebovat souhlas

Radní hlavního města v pondělí z pozice valné hromady změnili stanovy pražského dopravního podniku (DPP) tak, že jeho vedení nově nebude moci bez souhlasu vedení metropole rozhodovat o majetkových transakcích nad 50 milionů korun. Dosud byl limit zhruba šest miliard korun. Opatření radní schválili na pokyn městského zastupitelstva, které jim to uložilo předminulý týden spolu se zadáním hloubkového auditu v DPP a dalších městských firmách, které měl v gesci obviněný bývalý náměstek primátora za STAN Petr Hlubuček.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu kvůli hospodaření v DPP obvinili více než desítku lidí, vedle Hlubučka také podnikatele Michala Redla, bývalého člena představenstva DPP Mateje Augustína a další členy vedení podniku, který jako největší městská firma provozuje MHD.

Změnu stanov na jednání zastupitelů prosazovala radní Hana Marvanová (STAN), která také připravila dnes schválený návrh. Dodala, že o změnu usilovala delší dobu. "Za mě je to koncepční změna, o kterou jsem usilovala dlouho, aby byla větší kontrola nad hospodařením," řekla. Změna začne platit v blízké době po zapsání nové verze stanov do obchodního rejstříku.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Porucha trakčního vedení na Vysočině omezila spojení mezi Prahou a Brnem

Kvůli poruše trakčního vedení u Golčova Jeníkova na Vysočině nejezdí mezinárodní rychlíky přes Brno, úsek objíždějí přes Přerov. Regionální vlaky nahradily autobusy. Omezení na koridoru začalo po deváté hodině. Správa železnic na twitteru uvedla, že po jedné koleji by se mělo začít jezdit zhruba od 14 hodin, plné obnovení provozu předpokládá v podvečer.

"Kvůli poškozenému trakčnímu vedení po pádu stromu je zatím zcela zastaven provoz na trati přes Vysočinu u Golčova Jeníkova, část vlaků mezi Prahou a Brnem jezdí přes Přerov," informovala po poledni Správa železnic.

Odklon se dopoledne dotkl spoje EC Metropolitan směřujícího z Prahy přes Brno a Břeclav dál na Slovensko a do Maďarska nebo rychlíku Vindobona, který spojuje Prahu, Brno a Vídeň. Tyto vlaky kvůli poruše na koridoru jedou objízdnou trasou přes Přerov, mimo stanice Brno-Královo Pole a Brno-hlavní nádraží, upozornily České dráhy. Na opravě poškozeného trakčního vedení pracuje Správa železnic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy