Kadlec: Fotbal je bláznivý, proč bychom nemohli postoupit?

Tomáš  Kubánek Sport Tomáš Kubánek, Sport
17. 6. 2012 7:21
Český obránce v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz svěřoval své pocity po vyhraném zápase s Polskem a postupu do čtvrtfinále Eura.
Obránce Michal Kadlec.
Obránce Michal Kadlec. | Foto: Eduard Erben

Vratislav - V prvním utkání základní skupiny fotbalového Eura 2012 proti Rusku hořel na kraji české obrany jako papír, proti Řecku se jako stoper podílel na spolehlivém výkonu české defenzivy a výhře 2:1 a v sobotu proti Polsku se stal hrdinou závěru zápasu, když v nebezpečné situaci odhlavičkoval balon mířící na bránu Petra Čecha a už už hatící české sny o čtvrtfinále. 

Michal Kadlec, obránce českého národního týmu a bundesligového Leverkusenu, exkluzivně odpovídal po zápase s Poláky na otázky Aktuálně.cz. 

Michale, jak se cítíte bezprostředně po postupu do čtvrtfinále?
"Je to nepopsatelné. Myslím že s námi už nikdo nepočítal a ještě postupujeme z prvního místa, což je o to krásnější. Co dodat?"

Je v tom i úleva, že se vše takhle podařilo, i když vám hodně fanoušků nevěřilo?
"Těžko říci, jestli úleva, ale asi nám vyhovuje, když nám nevěří. Ale radši ať nám nevěří a vyhráváme než abychom byli v euforii a pak někoho zklamali a přestal nám fandit. Myslím, že dnes jsme se ukázali jako tým a že umíme táhnout za jeden provaz."

Nicméně dnes fanoušci českého týmu fandili proti velké přesile a přesto byli na stadionu slyšet...
"Byli skvělí. Ale měli by takhle fandit vždy, i když se nedaří a ne na vás pískat - na koho to víme všichni. Takže snad si vezmou ponaučení ze dneška a budou takhle fandit pořád."

Michale, popište situaci ze závěru zápasu, kdy to vypadalo, že zachraňujete gól v české síti. Mířilo to do branky?
"Já ani nevím, jestli to šlo do brány. Já jsem prostě viděl balon a snažil jsem se ho vyhlavičkovat. Pak jsem se ještě zapletl do sítě a už to vypadalo, že si budu muset sundat kopačku, abych se z ní dostal."

Ze začátku zápasu měli Poláci docela šance, byla to taktika je nechat vybláznit?
"To je jedno, jak to bylo, hlavně že jsme vyhráli a to je důležité (směje se)."

Byli jste průběžně informováni o skóre souběžného zápasu mezi Ruskem a Řeckem, který se nevyvíjel pro vás dobře?
"O poločase jsme věděli, jaký je stav, že by nám remíza nestačila a poslala nás domů. Ale říkám, hlavně že jsme postoupili."

Poslední otázka, koho si přejete pro čtvrtfinále?
"Nám je to vlastně jedno koho dostaneme, svůj cíl jsme splnili a jedeme dál. Teď už je jedno kdo přijde. Hraje se systémem K.O. a v něm se může stát všechno. Fotbal je bláznivý a proč bychom nemohli jít dál my?"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy