Hrozba před Eurem? Rosický uklidňuje: Se svalem nic nemám

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 5. 2012 0:35
Tomáš Rosický běhá po vyšetřeních, ale ujišťuje, že nejde o nic vážného
Tomáš Rosický má problém s lýtkem. Věří, že mu vystupení na Euro nezkomplikuje
Tomáš Rosický má problém s lýtkem. Věří, že mu vystupení na Euro nezkomplikuje | Foto: Eduard Erben

Praha - Nekulhá, pohybuje se plynule, ale "něco" má s lýtkem. Tomáš Rosický každopádně říká, že to není nic vážného.

Euro začíná za 19 dní a jakýkoli zdravotní handicap českého kapitána by českému celku mohl přinést fatální problém.

Tomáš Rosický ale všechny škarohlídy uklidňuje. "Sval není porušený," zdůrazňuje. Pro jistotu ovšem na závěrečný kemp před Eurem jede jeden tvořivý záložník navíc - Vladimír Darida z Plzně.

Tomáši, co vás tedy přesně trápí? Jak byste ten zdravotní zádrhel popsal?

"Mám něco s lýtem, ale není to nic vážného. Před týdnem jsem v posledním zápase za Arsenal musel kvůli tomu o poločase střídat."

Co tam máte? Modřinu? Nějakou napuchlinu?

"Nemá cenu se o tom takhle detailně bavit. Podstatné je, že není nijak porušen sval. Už jsem absolvoval vyšetření, která to potvrdila. V průběhu pondělka se na mě ještě podívá docent Kolář, až se vrátí s hokejisty z mistrovství světa. A pak poletím dodatečně za týmem na soustředění do Rakouska."

Bolí vás to při pohybu? Můžete s tím běhat? Vyklusávat?

"V uplynulém týdnu jsem nic nedělal, jen jsem s tím byl na tom vyšetření. Je to čistě reakce na ten poslední zápas. V závěru sezony jsem byl hodně unavený. Měl jsem nějakou potíž s patou, kvůli tomu jsem nemohl trénovat, jen jsem hrál zápasy. Takže to může být i reakce na to, že jsem neměl možnost dohnat sílu tréninkem."

Byla to pro vás vyčerpávající sezona?

"Hrál jsem v podstatě úplně všechno a anglická liga je opravdu náročná, takže musím říct, že po sezoně jsem byl strašně unavenej. Paradoxně mi tahle současná potíž může pomoci, aspoň si odpočinu."

V sobotu se hraje příprava s Izraelem. Budete schopen do toho zápasu nastoupit?

"To nevím."

Česká reprezentace jede poprvé na soustředění do Bad Waltersdorfu, kde to dobře znáte, protože jste tam jezdíval s Arsenalem. Těšíte se tam?

"Já to tam dobře znám, ale jen hotel a hřiště. Takže v zásadě je mi úplně jedno, jestli budeme tam, nebo jinde. Podstatné je, abychom tam měli všechno, co potřebujeme, náležité zázemí. Pak už je to jedno."

Jste kapitánem českého týmu. Sledoval jste v závěru sezony, jakou mají spoluhráči formu?

"Snažil jsem se všechny sledovat po celou sezonu. Ale to není úplně směrodatné, jak se klukům daří nebo nedaří v klubech. V reprezentaci přijdou do jiného prostředí, jiného systému hry... Podstatné je, aby byli všichni zdraví. Někdo hrál v sezoně víc, někdo míň. Mě to neznervózňuje."

Už jste startoval na dvou turnajích Euro, před čtyřmi lety jste absentoval kvůli zranění. Co čekáte od toho nastávajícího šampionátu?

"Tak, nějaká očekávání jsou vždycky, ať už jedete kamkoli. Budeme chtít postoupit ze skupiny a prokousat se co nejdál, to je jasné. To jsou takové ty řeči, co vám před takovým turnajem řekne každý, nečekejte ode mě nic nového.

Z kabiny Arsenalu přijede na turnaj řada hráčů, obléknou nejrůznější dresy. Špičkovali jste se v tom ohledu nějak při loučení po sezoně?

"Nějaké hecování proběhlo spíš, když se turnaj losoval. Teď jsme se rozešli tak nějak narychlo, po posledním ligovém utkání jsme si jen popřáli hodně štěstí."

Proč je Rosický kritický k výkonu Chelsea ve finále Lize mistrů? Dostane se do něj i s Arsenalem? Udrží podle něj "Gunners" Van Persieho i pro příští sezonu? Čtěte ve druhé části rozhovoru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy