Fotbalistům před bitvou s Poláky zazpíval Nohavica

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 6. 2012 23:15
Zpěvák Jarek Nohavica zazpíval českým fotbalovým reprezentantům ve Vratislavi před důležitým střetnutím s Polskem.
Nohavica zpíval jen pro reprezentaci
Nohavica zpíval jen pro reprezentaci | Foto: Eduard Erben

Vratislav - Příjemné zpestření českým fotbalovým reprezentantům na Euru nabídl ve čtvrtek večer český zpěvák Jarek Nohavica, který přijel do Vratislavi a celému týmu zazpíval.

Byl to krátký uzavřený koncert, při kterém se měli hráči uvolnit před sobotním klíčovým utkáním s Polskem o postup do čtvrtfinále evropského šampionátu.

"Hrozně moc jsme si to užili. I za tu půlhodinu ukázal, že je s ním velká sranda. Bylo to pro nás obrovské zpestření. A výborný nápad," ocenil akci Tomáš Sivok.

Nohavica hrál půl hodiny a výhradně jen pro reprezentaci. Hráči si vyžádali příspěvek, píseň Milionář, kterou Nohavica celý koncert zakončil. Kapitán Tomáš Rosický pak zpěvákovi předal dres podepsaný všemi hráči.

Pro fotbalisty to nebyl zdaleka první kulturní zážitek při jejich pobytu ve Vratislavi. Hudební odregování se vyplatilo už před utkáním s Řeckem. V pondělí totiž za nimi do hotelu dorazil další zpěvák Tomáš Klus. O den dřív zase brankář Petr Čech na bubny doprovodil skupinu Eddie Stoilow. 


ME ve fotbale 2012 - sledujte zápas Česko - Polsko online.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy