reklama
 
 

Bílek: Toto je nejsilnější tým, jaký jsem kdy vedl

17. 6. 2012
Michal Bílek si přehrával v hlavě výhru nad Polskem až do páté hodiny ranní.

Vratislav - Do postele se po sobotní výhře nad Polskem dostal až kolem páté hodiny ranní, tak dlouho se v trenérovi fotbalové reprezentace Michalu Bílkovi honily emoce po zápase, v němž si český tým díky výhře 1:0 zajistil účast v čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Bílek i v neděli zopakoval, že Češi na úspěch dosáhli hlavně díky své mentální síle.

S postupem mezi nejlepších osm se ale Bílek spokojit nehodlá a doufá, že čtvrtfinále nebude konečnou stanicí.

Není to tak, že jen klameme tělem

Češi podle něj mají na to, aby na Euru zažili opravdu opojný úspěch.

"Tohle je nejsilnější tým, který jsem trénoval. Po herní stránce je to jasné, jde o reprezentaci, ale jde také o morálku. Už mnohokrát dokázal, že se dostane z těžkých situací, takže to není tak, že jen klameme tělem," řekl Bílek při dnešním setkání ve Vratislavi.

"Ani jako hráč jsem nezažil, že bych někdy byl pod takovým tlakem, jako je dlouhodobě toho mužstvo," poznamenal Bílek.

Mohl by si vychutnávat satisfakci poté, co čeští fanoušci křičeli na vratislavském stadionu "Bílek ven" po úvodním debaklu 1:4 s Ruskem.

Neberu to tak, že jsem něco ukázal

Bílek ale i tentokrát zopakoval, že takhle nepřemýšlí.

"Po prvním zápase byla spousta fanoušků, kteří nám přestali věřit. My teď máme o to větší radost z toho, co se nám povedlo. Ale sám to neberu tak, že jsem lidem něco ukázal. Negativní reakce jsou nepříjemné, ale už to trvá dlouho. Sebe opravdu tolik neprožívám," uvedl Bílek.

"Svůj obraz možná změním jen tím, jestli přijdou dobré výsledky rychle za sebou," podotkl trenér, který před pěti lety získal "double" se Spartou.

Netajil ale, že jej potěšil aplaus českých fanoušků směrem k útočníkovi Milanu Barošovi, během Eura také často kritizovaného.

"Když jde zloba fanoušků na nějakého hráče, beru to daleko hůř než vůči sobě. Když lidi skandovali jeho (Barošovo) jméno, muselo se to i jemu samotnému poslouchat daleko lépe," uvedl Bílek.

"Když jsem po zápase viděl, jak po sobě skáčou hráči a nadšení jsou i fanoušci, byl to krásný pohled. Snad jsme dokázali, že můžeme vyhrávat i těžké bitvy," usmíval se kouč.

Máme obrovskou šanci tady uspět

Nemá strach, že by hráči nosili po postupu do čtvrtfinále šampionátu hlavy v oblacích. Bílek jim prý zdůrazňuje, že velké výzvy teprve přijdou.

"Euforie a obrovská radost v nás byly včera, teď už se díváme dál. Máme obrovskou šanci tady uspět. Přesvědčili jsme se, že můžeme uspět i se silnými týmy, naše motivace bude pořád obrovská. Cítím z týmu obrovskou touhu prát se i v dalších zápasech, které nás snad čekají," prohlásil Bílek.

Kouč tak naznačil, že by se s mistrovstvím jen nerad loučil po čtvrtfinále. Češi se jméno nejbližšího soka dozvědí dnes večer, vzejde z Německa, Dánska, Nizozemska a Portugalska.

"Hodně těžké si někoho z této čtveřice vybírat, ale chceme tady minimálně ještě jeden zápas vyhrát," přál si Bílek. Pokud by se jeho sen splnil, znamenalo by to, že si Češi z ME odvezou medaili, po které trenér prahne.

Musíme počítat s tím, že Rosický nebude

Bílek teď bude netrpělivě vyhlížet zprávy o aktuálním zdravotním stavu kapitána Tomáše Rosického, který už duel s Polskem vynechal kvůli zranění Achillovy šlachy.

"Musíme pracovat s variantou, že na čtvrtfinále nebude. Ale pořád ještě zbývá pár dní, aby se dal do kupy. Takže budeme pořád živit naději," prohlásil Bílek, který by při Rosického neúčasti stejně jako s Polskem vsadil na Daniela Koláře.

autoři: ČTK, Sport | 17. 6. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama