Enrique se vrací ke španělské reprezentaci. Jen tři měsíce po tragické smrti dcery

Sport Sport
19. 11. 2019 13:06
Někdejší kouč Barcelony a španělské fotbalové reprezentace Luís Enrique se vrací k národnímu týmu. Od reprezentace přitom v červnu odešel, neboť se chtěl věnovat své devítileté dceři, která trpěla rakovinou kostí. Té ale v srpnu nakonec podlehla.
Luís Enrique
Luís Enrique | Foto: Reuters

V mezidobí španělský tým trénoval asistent Robert Moreno, který Španěly dovedl na Euro bez jediné porážky.

"Všichni ale věděli, že pokud bude chtít Luis zpátky, tak mu necháváme dveře otevřené," prohlásil na úterní tiskové konferenci šéf španělského fotbalu Luis Rubiales. "Enrique povede národní tým až do mistrovství světa v Kataru (2022)."

Devětačtyřicetiletý Enrique byl původně jmenován španělským koučem po mistrovství světa 2018, kde Španělé vypadli v osmifinále. Národní tým následně vedl v Lize národů a na startu letošní kvalifikace na Euro 2020, v červnu ale kvůli vážné nemoci dcery odstoupil. 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Dělník v Brně nepřežil pád do 15 metrů hlubokého světlíku

V brněnské Zborovské ulici po poledni zemřel dělník, který spadl do světlíku v domě do hloubky asi 15 metrů. Na místě zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky, hasiči k muži slanili, nejevil ale známky života.

"Ve stísněném prostoru světlíku nasadili automatizovaný externí defibrilátor a podali kyslíkovou terapii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Další skupina hasičů vybourala světlíkové okno v jednom z bytů, aby se k muži dostala i posádka záchranné služby. Dělník byl ale na místě mrtev. Neštěstí vyšetřuje policie. 

Další zprávy