Enrique se vrací ke španělské reprezentaci. Jen tři měsíce po tragické smrti dcery

Sport Sport
19. 11. 2019 13:06
Někdejší kouč Barcelony a španělské fotbalové reprezentace Luís Enrique se vrací k národnímu týmu. Od reprezentace přitom v červnu odešel, neboť se chtěl věnovat své devítileté dceři, která trpěla rakovinou kostí. Té ale v srpnu nakonec podlehla.
Luís Enrique
Luís Enrique | Foto: Reuters

V mezidobí španělský tým trénoval asistent Robert Moreno, který Španěly dovedl na Euro bez jediné porážky.

"Všichni ale věděli, že pokud bude chtít Luis zpátky, tak mu necháváme dveře otevřené," prohlásil na úterní tiskové konferenci šéf španělského fotbalu Luis Rubiales. "Enrique povede národní tým až do mistrovství světa v Kataru (2022)."

Devětačtyřicetiletý Enrique byl původně jmenován španělským koučem po mistrovství světa 2018, kde Španělé vypadli v osmifinále. Národní tým následně vedl v Lize národů a na startu letošní kvalifikace na Euro 2020, v červnu ale kvůli vážné nemoci dcery odstoupil. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy