Dortmund rozmetal Stuttgart 6:1. A je v čele bundesligy

1. 11. 2013 22:30
Robert Lewandowski nastřílel čistý hattrick za 18 minut.
Fotbalisté Dortmundu deklasovali v 11. kole německé ligy Stuttgart 6:1 a posunuli se do čela tabulky. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu deklasovali v 11. kole německé ligy Stuttgart 6:1 a posunuli se do čela tabulky. Vedou o dva body před neporaženým Bayernem Mnichov, který hraje v sobotu v Hoffenheimu.

Čistý hattrick během 18 minut druhé půle nastřílel polský útočník Robert Lewandowski, trenér Jürgen Klopp slavil v prvním zápasu po prodloužení smlouvy do roku 2018 vysokou výhru.

Stuttgart, který nad Dortmundem naposledy v bundeslize zvítězil v lednu 2010, přitom začal lépe a Haggui ho dostal do vedení. Borussia ale rychle vyrovnala, tři minuty po Papastathopulosovi se navíc trefil i Reus.

Druhý poločas už patřil Lewandowskému, který se poprvé trefil v 54. minutě a sám posunul skóre až na 5:1. S devíti brankami se dostal do čela tabulky střelců. Na poslední gól zápasu, který sledovalo 80.645 diváků, pak ještě nahrál Aubameyangovi.

Dortmund tak zůstal na vlastním stadionu stoprocentně úspěšný, naopak Stuttgart v osmém utkání pod vedením trenéra Thomase Schneidera poprvé prohrál.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Dortmund - Stuttgart 6:1
Branky: 54., 56. a 72. Lewandowski, 19. Papastathopulos, 22. Reus, 81. Aubameyang - 13. Haggui.

1. Dortmund 11 9 1 1 31:9 28
2. Bayern Mnichov 10 8 2 0 22:6 26
3. Leverkusen 10 8 1 1 22:10 25
4. Mönchengladbach 10 5 1 4 23:15 16
5. Hertha Berlín 10 4 3 3 17:12 15
6. Wolfsburg 10 5 0 5 14:12 15
7. Schalke 10 4 2 4 18:22 14
8. Hoffenheim 10 3 4 3 25:23 13