Dortmund prohrál s Augsburgem a zůstává poslední

4. 2. 2015 22:24
Fotbalisté Dortmundu ani po zimní přestávce nevybředli v německé lize z výsledkové krize.
Bobadilla slaví gól do sítě Borussie
Bobadilla slaví gól do sítě Borussie | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu ani po zimní přestávce nevybředli v německé lize z výsledkové krize. Borussia, mistr z let 2011 a 2012, prohrála v 19. kole doma s Augsburgem 0:1 a dál si komplikuje boj o záchranu. V tabulce zůstala poslední a na předposlední Herthu Berlín ztrácí dva body. Naopak Augsburg se posunul na čtvrté místo.

Zatímco na podzim ještě Borussia předváděla alespoň solidní výkony, dnes podle komentátorů hrála katastrofálně. Rozhodující gól padl na začátku druhé půle, kdy domácí ve vápně zřejmě faulem zastavili Altintopa, ale míč se odrazil k volnému Bobadillovi a ten jej uklidil do sítě.

Dortmundu svitla naděje ve 64. minutě, kdy byl vyloučen hostující Janker, ale domácí přesilovku odehráli v obrovské křeči a šance měli až v samém závěru. Borussia z posledních pěti kol získala jen dva body a přes 80 tisíc diváků vyprovodilo své hráče do kabin ohlušujícím pískotem a nadávkami.

Augsburg je po třetí výhře po sobě čtvrtý a za třetím Mönchengladbachem zaostává jen vinou horšího skóre. O další bod zpět je Leverkusen, který vyhrál na stadionu Herthy Berlín 1:0.

Sedmou nulou v ligové sezoně se blýskl český brankář Jaroslav Drobný. Hamburk i díky němu zvítězil v Paderbornu 3:0 a ukončil sérii čtyř kol bez výhry. Necelou hodinu odehrál za hosty záložník Petr Jiráček.

Tři body mohl slavit i další český hráč Theodor Gebre Selassie. Jeho Brémy zvítězily 2:1 na půdě Hoffenheimu a po třetí výhře za sebou se posunuly na jedenácté místo. V sestavě Stuttgartu nechyběl na levém kraji obrany Adam Hloušek a jeho celek si odvezl z Kolína nad Rýnem bod za bezbrankovou remízu.

19. kolo německé fotbalové ligy:

Paderborn - Hamburk 0:3 (2. Van der Vaart z pen., 72. Jansen, 90.+1 Stieber), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 0:0, Dortmund - Augsburg 0:1 (50. Bobadilla), Hoffenheim - Brémy 1:2 (34. Bičakčič - 8. Di Santo, 52. Bargfrede), Hertha Berlín - Leverkusen 0:1 (49. Kiessling).

1. Bayern Mnichov 19 14 4 1 43:9 46
2. Wolfsburg 19 11 5 3 38:19 38
3. Mönchengladbach 19 9 6 4 27:16 33
4. Augsburg 19 11 0 8 26:22 33
5. Leverkusen 19 8 8 3 29:20 32
6. Schalke 19 9 4 6 30:22 31
7. Hoffenheim 19 7 5 7 31:30 26
8. Hannover 19 7 4 8 22:28 25