Dortmund porazil i Schalke a poprvé vede německou ligu

26. 11. 2011 18:00
Borussia po Bayernu porazila i dalšího adepta na titul

Berlín - Fotbalisté mistrovského Dortmundu porazili v prestižním regionálním derby Schalke 2:0 a poprvé v sezoně se vyšvihli do čela německé ligy. Druhý Mönchengladbach však zaostává jen o horší skóre a třetí Bayern Mnichov má k dobru nedělní utkání v Mohuči.

Borussii přiblížil k sedmé výhře z posledních osmi bundesligových utkání nejlepší střelec týmu Robert Lewandowski, který si v šestnácté minutě hlavou připsal devátou trefu v ročníku. Po hodině hry pojistil náskok Dortmundu obránce Felipe Santana. Ani na lavičce hostů nebyl záložník Jan Morávek.

Souboj českých reprezentačních obránců Romana Hubníka z Herthy a leverkusenského Michala Kadlece skončil v Berlíně remízou 3:3.

Nováček soutěže Hertha sice po sedmnácti minutách vedla o dvě branky, ale švýcarský útočník Eren Derdiyok hattrickem dramatické utkání otočil. Alespoň bod zajistil domácímu týmu osm minut před koncem útočník Pierre-Michel Lasogga svým druhým zásahem.

Norimberk s Tomášem Pekhartem v útoku doma porazil Kaiserslautern 1:0, přerušil osmizápasovou sérii bez vítězství a vzdálil se sestupovým příčkám. Utkání rozhodl ve třinácté minutě krajní bek Timothy Chandler.