Dočkal: Jeden povedený zápas na přesvědčení nestačí

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 2. 2013 20:00
Záložník Bořek Dočkal prožívá skvělé období v norském Rosenborgu, trenér Bílek jej nominoval k přátelskému utkání v Turecku.
Bořek Dočkal vlévá české záloze čerstvou krev, při své premiéře se hned uvedl gólem
Bořek Dočkal vlévá české záloze čerstvou krev, při své premiéře se hned uvedl gólem | Foto: Reuters

Praha - Mezi objevy právě probíhající sezony patří bezesporu šikovný středopolař Bořek Dočkal.

V týmu norského Rosenborgu si  čtyřiadvacetiletý záložník užívá důvěry, základní sestavy i řady gólů. V listopadu pak zažil skvělý debut v národním týmu, když gólem přispěl k výhře proti Slovensku 3:0.

Zkraje nového roku je pro další přátelské utkání proti Turecku v nominaci znovu.

Při své premiéře proti Slovensku jste si nasadil laťku hodně vysoko, když jste svůj kvalitní výkon podpořil také gólem. Jakou výzvou je pro vás středeční duel v Turecku?
"Ještě nevím, jestli znovu dostanu šanci, jestli nastoupím. Ale každý zápas v reprezentaci je pro mě nová výzva. Rozhodně si nemyslím, že by jeden zápas stačil k tomu, abych nějak přesvědčil. Každá další šance je i šancí přesvědčit, abych v národním týmu mohl být. Určitě to není tak, že by se tím jedním zápasem všechno zlomilo. Musím na tom pracovat dál a přesvědčovat postupně."

Bude to tedy boj o místo v sestavě?
"Samozřejmě, je to národní mužstvo. Hráčů, kteří by tu chtěli nebo mohli být, je třeba třicet čtyřicet. To je velká konkurence. Pokud nebudu pravidelně přesvědčovat, nemůžu v něm být."

Možností, jak poskládat záložní řadu, je celá řada. Říkal vám už trenér Bílek, jakou roli byste měl plnit vy?
"Nene, vůbec ne. Na to ještě ani nebyl čas, protože jsme se sešli, krátce potrénovali a večer bylo vyhlašování Fotbalisty roku."

Ten prostor na detailnější přípravu a trénink tentokrát opravdu chybí. Je to velký nezvyk, když takhle skoro rovnou nastoupíte k zápasu?
"Asi to není úplně optimální. Na druhou stranu většina hráčů teď o víkendu nastoupila k nějakému zápasu nebo minimálně hráli přátelák."

Váš Trondheim se utkal mimo jiné třeba s moskevským CSKA či Šachtarem Doněck. To jsou určitě dobří soupeři na prověření, že?!
"Určitě. Teď jsme stihli Williana (přestup brazilského záložníka do Machačkaly se stal nejdražším transferem zimy - pozn. redakce) v jeho posledním zápase za Šachtar. Takže si myslím, že to byli velice kvalitní soupeři."

Takže rozehrán byste měl být dobře...
"Sice jsem vždycky neodehrál celý zápas, ale minimálně poločas ano. Za posledních čtrnáct dní jsem tedy odehrál tři zápasy, což je možná víc než někdy v sezoně. Takže si nepřipadám, jako že bych vstanul a přijel si zahrát jeden zápas."

 

Právě se děje

Další zprávy