Do obrany nejdu, postavil si hlavu Juhar. Slavia ho vyřadila

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 1. 2015 15:00
Slavia vyřadila z ligového A-týmu slovenského fotbalistu Martina Juhara. Odmítal hrát levého beka
Martin Juhar byl vyřazen z ligového kádru Slavie. Odmítal hrát v obraně
Martin Juhar byl vyřazen z ligového kádru Slavie. Odmítal hrát v obraně | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Slavia vyřadila ze svého prvoligového kádru slovenského fotbalistu Martina Juhara. Byl přeřazen do juniorky a má svolení odejít do jiného klubu.

Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.Společně se zdůvodněním tohoto kroku, z úst sportovního ředitele klubu Karla Kisela: „Hráč, který nechce reprezentovat klub a nechová k němu dostatečný respekt, tu prostě být nemůže. Z těchto důvodů mu nebudeme bránit v tom, aby si našel nové angažmá."

Podle informací deníku Aktuálně.cz spočívá jádro sporu v tom, že Juhar odmítal nastupovat na levém kraji obrany. Tam má nyní Slavia slabé místo, nepodařilo se jí dotáhnout příchod Krisztiána Tamáse, mladého maďarského hráče, který na podzim nastupoval za Varese, ale patří AC Milan. Takže trenér Miroslav Beránek požadoval po Juharovi, aby se této role ujal on.

Juhar jako beran

"Ale Juhar byl jako beran, naprosto se o tom odmítal bavit, pořád opakoval, že to pro něj nepřichází do úvahy a že chce hrát v záloze nebo na křídle. Trenér s ním byl dlouho trpělivý, snažil se mu to vysvětlit, ale marně," popisuje situaci zdroj Aktuálně.cz, blízký dění ve Slavii.

Juhar na podzim v Synot lize nastoupil ke 14 utkáním, nevstřelil ani jedinou branku. Slavia přezimuje uprostřed tabulky Synot ligy, konkrétně na její osmé příčce.

Pražská Slavia už se v zimě rozžehnala s Marcelem Gecovem, který se s trenérem Beránkem na řadě věcí také neshodl. Gecov našel nové angažmá v týmu Rapid Bukurešť, který přezimuje na průběžné poslední příčce rumunské ligy.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy