Do obrany nejdu, postavil si hlavu Juhar. Slavia ho vyřadila

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 1. 2015 15:00
Slavia vyřadila z ligového A-týmu slovenského fotbalistu Martina Juhara. Odmítal hrát levého beka
Martin Juhar byl vyřazen z ligového kádru Slavie. Odmítal hrát v obraně
Martin Juhar byl vyřazen z ligového kádru Slavie. Odmítal hrát v obraně | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Slavia vyřadila ze svého prvoligového kádru slovenského fotbalistu Martina Juhara. Byl přeřazen do juniorky a má svolení odejít do jiného klubu.

Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.Společně se zdůvodněním tohoto kroku, z úst sportovního ředitele klubu Karla Kisela: „Hráč, který nechce reprezentovat klub a nechová k němu dostatečný respekt, tu prostě být nemůže. Z těchto důvodů mu nebudeme bránit v tom, aby si našel nové angažmá."

Podle informací deníku Aktuálně.cz spočívá jádro sporu v tom, že Juhar odmítal nastupovat na levém kraji obrany. Tam má nyní Slavia slabé místo, nepodařilo se jí dotáhnout příchod Krisztiána Tamáse, mladého maďarského hráče, který na podzim nastupoval za Varese, ale patří AC Milan. Takže trenér Miroslav Beránek požadoval po Juharovi, aby se této role ujal on.

Juhar jako beran

"Ale Juhar byl jako beran, naprosto se o tom odmítal bavit, pořád opakoval, že to pro něj nepřichází do úvahy a že chce hrát v záloze nebo na křídle. Trenér s ním byl dlouho trpělivý, snažil se mu to vysvětlit, ale marně," popisuje situaci zdroj Aktuálně.cz, blízký dění ve Slavii.

Juhar na podzim v Synot lize nastoupil ke 14 utkáním, nevstřelil ani jedinou branku. Slavia přezimuje uprostřed tabulky Synot ligy, konkrétně na její osmé příčce.

Pražská Slavia už se v zimě rozžehnala s Marcelem Gecovem, který se s trenérem Beránkem na řadě věcí také neshodl. Gecov našel nové angažmá v týmu Rapid Bukurešť, který přezimuje na průběžné poslední příčce rumunské ligy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy