Digi TV získala práva na Premier League i La ligu

Sport Sport
8. 2. 2016 14:22
Český satelitní operátor Digi TV získal práva na vysílán anglické Premier League na další tři sezony. Současně oznámil, že bude ve zbytku ročníku i příštích dvou sezonách vysílat španělskou ligu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Dvě významné sportovní akvizice oznámil satelitní operátor Digi TV. V příštích třech fotbalových sezonách bude disponovat výhradními právy na Premier League, ve zbytku jarní části a následujících dvou ročnících pak i na španělskou nejvyšší soutěž, kterou od nové sezony nikdo v tuzemsku nevysílal. 

Program Digi Sport je v Česku šířen jak přes vlastní platformu Digi TV, tak kupříkladu i přes platformu O2 TV. Zatím není zcela jasné, jak tato spolupráce bude nadále pokračovat.

"Kanály Digi Sport najdou diváci už v základní nabídce O2 TV. Se společností Digi CZ máme navíc dlouhodobě nastavenou velmi dobrou spolupráci a předpokládáme, že v ní budeme i nadále pokračovat," vyjádřila naději Kateřina Mikšovská, mluvčí O2 TV.

Na vysílání španělské ligy chce Digi používat svých kanálů Digi Sport 3 a Digi Sport 4, které dosud využívala k vysílání na Slovensku, protože na ně vedle toho často zařazuje sportovní události, na které má v Česku exkluzivitu O2 TV. Při případném šíření těchto kanálů v Česku by se tedy musela většina vysílání kanálu začernit a čeští diváci by viděli jenom La ligu. Vývoj situace je v jednání, stejně jako o budoucnosti vysílání anglického fotbalu.

To vlastně potvrzuje i Andrej Čírtek, mluvčí  vlastníka Digi TV: "Premier League je v Česku ko-exklusivně vysílána O2 a DIGI CZ do konce sezony 2015/2016 na kanálech Digi Sport 1 a 2. Od sezony 2016/2017 vlastní exklusivní práva k Premier League DIGI CZ na 3 sezony. V tuto chvíli nebudeme podávat další informace, a to vzhledem k tomu, že ve věci způsobu šíření zápasů Premier League nebylo zatím rozhodnuto a jsou zvažovány různé alternativy včetně vlastního nového sportovního kanálu. Přenosy La Liga v této sezoně budou přenášeny na kanálech Digi Sport 3 a 4., o přenosech v dalších sezonách bude teprve rozhodnuto stejně jako u Premier League. Bez souhlasu DIGI CZ nemůže přenosy La Liga v ČR nikdo jiný nabízet. Totéž platí i pro přenosy Premier League od příští sezóny. Přestože zaznamenáváme zájem mnoha stran o sublicenci na La Liga a od příští sezony na Premier League, s nikým v této věci nejednáme."

Digi navíc slibuje, že získání práv na Premier League nemusí být posledním krokem tímto směrem. "Po úspěšných akvizicích dvou nejlepších fotbalových soutěží planety - La Ligy a Premier League – nevylučujeme nákup dalších exkluzivních práv,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Digi CZ Vladimír Rusnák.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 37 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Další zprávy