Devět gólů! Citizens v přestřelce zdolali Arsenal

14. 12. 2013 18:57
Manchester City porazil doma Arsenal 6:3 a stáhl jeho náskok v čele v anglické ligy na tři body. Tomáš Rosický za lídra soutěže nenastoupil.
Výraz Wilshera mluví za vše, Arsenal dostal na Emirates Stadium pořádně za uši.
Výraz Wilshera mluví za vše, Arsenal dostal na Emirates Stadium pořádně za uši. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli doma Arsenal 6:3 a stáhli jeho náskok v čele anglické ligy na tři body. Tomáš Rosický za lídra soutěže nenastoupil. O dva body za Arsenalem je Chelsea, která s Petrem Čechem v brance porazila Crystal Palace 2:1.

Skóre šlágru kola otevřel Agüero

Manchester City vyhrál doma i osmý zápas v tomto ligovém ročníku a navíc už potřetí dokázal nasázet v jednom utkání minimálně šest branek. Arsenal dvě ze tří porážek v sezoně utrpěl právě v Manchesteru.

Lídr tabulky prohrával na Etihad Stadium již po necelé čtvrthodině hry, kdy se z malého vápna prosadil přesným volejem do protipohybu brankáře Sergio Agüero. Pro argentinského útočníka to byla třináctá trefa v sezoně, kterou si upevnil druhé místo v tabulce střelců Premier League.

Walcott vyrovnal, domácí ale ihned kontrovali

V 31. minutě hosté vyrovnali zásluhou Thea Walcotta, který si naběhl na přízemní centr Mesuta Özila a jeho střela s pomocí teče domácí obrany zapadla za brankáře Costela Pantilimona. Do přestávky si ale "Citizens" vzali vedení zpět, na konci kombinační akce byl Álvaro Negredo.

Po změně stran nejprve zaskočil gólmana Wojciecha Szczesného technickou střelou Fernandinho, na rozdíl jedné branky ale snížil druhou brankou v zápase znovu Walcott.

Vítěznou branku dal tři minuty po něm David Silva, tým trenéra Manuela Pellegriniho pak ještě navýšil skóre, když se podruhé trefil také Fernandinho. V nastavení přidal třetí branku "Kanonýrů" Per Mertesacker a konečnou podobu výsledku dal krátce po něm z penalty Yaya Touré.

Za Chelsea se trefili Torres a Ramires

Chelsea poslal proti nováčkovi do vedení v 16. minutě teprve druhou brankou v sezoně útočník Fernando Torres. O vyrovnání se postaral po půlhodině hry Marvan Šamach, letní posila a nejlepší střelec Crystal Palace se ve svém novém působišti trefil již počtvrté.

Ještě do přestávky však vrátil Chelsea vedení Brazilec Ramires a domácí si již výhru pohlídali. Crystal Palace neopustil sestupové osmnácté místo.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Manchester City - Arsenal 6:3 (50. a 80. Fernandinho, 14. Agüero, 39. Negredo, 66. Silva, 90.+6 Touré z pen. - 31. a 63. Walcott, 90.+4 Mertesacker), Cardiff - West Bromwich 1:0 (66. Whittingham), Chelsea - Crystal Palace 2:1 (16. Torres, 35. Ramires - 29. Šamach), Everton - Fulham 4:1 (18. Osman, 73. Coleman, 84. Barry, 90.+1 Mirallas - 67. Berbatov), Newcastle - Southampton 1:1 (27. Gouffran - 65. Rodriguez), West Ham United - Sunderland 0:0, Hull - Stoke 0:0.

1. Arsenal 16 11 2 3 33:17 35
2. Chelsea 16 10 3 3 32:18 33
3. Manchester City 16 10 2 4 47:18 32
4. Everton 16 8 7 1 27:15 31
5. Liverpool 15 9 3 3 34:18 30
6. Newcastle 16 8 3 5 21:22 27
7. Tottenham 15 8 3 4 15:16 27
8. Southampton 16 6 6 4 20:15 24