Damková žene Pilaře před komisi. Potká tam Haindlovou

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 3. 2012 16:45
Filmoval reprezentant na Spartě? Odpoví disciplinárka
Václav Pilař
Václav Pilař | Foto: Eduard Erben

Praha - Filmoval, jednoznačně. Ať to řeší disciplinárka, dští předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková oheň a síru na adresu fotbalisty Plzně Václava Pilaře.

Po Pilařově nahraném pádu se v sobotu ve šlágru 19. kola Gambrinus ligy na hřišti pražské Sparty zahrával pokutový kop. Pavel Horváth ho sice neproměnil, ale Plzeň přesto vyhrála 3:1.

Na disciplinárce je v této sezoně Václav Pilař jako doma. A pokaždé má jeho návštěva pikantní nádech.

O fotbalu čtěte více:

Nejprve si předsedkyně ORK a také hráčské asociace Markéta Haindlová stěžovala, že Pilař spolu se svým agentem porušili předpisy při vyjednávání o angažmá ve Wolfsburgu. Disciplinárka však oba nařčené očistila.

Jdou po něm: po Haindlové i Damková

Teď po něm jde jiná žena: Dagmar Damková, která šéfuje českým rozhodčím. "To, co Pilař udělal, bylo učebnicové zveličení pádu. Na záznamu je vidět, jak ve vzduchu pracuje rukama, aby to ještě víc přihrál. (Jiří) Jarošík se ho přitom vůbec nedotknul," říká.

Co se stalo? Pilař pronikl levou stranou do šestnáctky Sparty. Skluzem se ho pokusil zastavit obránce Jarošík. Netrefil ani míč, ani hráče. Pilař nad ním nadskočil - a pak se zřítil k zemi.

V tom, že nedoskočil normálně na nohy, vidí Damková důkaz toho, že se rozhodl penaltu nasimulovat. Na zasedání své komise hodlá řešit rozhodnutí sudího Lilbora Kovaříka, který po Pilařově skoku odpískal penaltu. Podle Damkové tím sudí jasně pochybil.

Damková odkazuje na zdravý selský rozum

Podle pravidel se má ovšem trestat i neúspěšný pokus o faul. "Jenže to by tam nesměl být míč, Jarošík šel jasně po míči," oponuje Damková." A hlavně, musíme takové situace posuzovat selským zdravým rozumem, ne jen doslovně podle litery pravidla."

Rozhodčí Dagmar Damkova
Rozhodčí Dagmar Damkova | Foto: rozhodci.info

Damková má podle svých slov dohodu se šéfem disciplinárky Jiřím Goldou, že v takových případech budou postupovat v součinnosti.

"Už k tomu nějaké diskuse proběhly, vyznění je jasné. Dneska se s panem Goldou sejdu a shodneme se na tom, že by Pilařovo filmování měla řešit disciplinárka, a to jako jednání vybočující z norem fair play," dodává Damková.

Disciplinárka bude ve čtvrtek každopádně zkoumat zprávu komise rozhodčích, zprávu delegáta i videozáznam.

Pokud by si pozvala osobně i samotného Pilaře, mohl by se tam ve dveřích pikantně potkat s Haindlovou, kterou jsme zmiňovali v úvodu článku.

Haindlová v prosinci iniciovala vyšetřování Pilaře a jeho jednání s Wolfsburgem. Nyní se karta obrátila a naopak Haindlová se bude muset před disciplinárkou obhajovat.

Podněty směřující k tomu, že naopak ona svým angažmá v kauze porušila normy, na ni totiž podal hráčův manažer Jiří Stejskal a Asociace fotbalových agentů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy