Další muž opouští FIFA. Padl mluvčí De Gregorio kvůli vtipu?

Sport Sport
11. 6. 2015 14:56
Walter de Gregorio po čtyřech letech ve funkci tiskového mluvčího FIFA končí.
Walter de Gregorio
Walter de Gregorio | Foto: Reuters

Praha - Korupční skandál ve FIFA, který nakonec stál místo i hlavu této organizace Seppa Blattera, má další oběť. Ve čtvrtek odpoledne s okamžitou platností rezignoval na svoji funkci Walter de Gregorio, mluvčí organizace.

Padesátiletý Švýcar s italským pasem ve FIFA působil od roku 2011 a byl jedním z nejbližších spolupracovníků Seppa Blattera. Svůj konec oznámil jen dva týdny poté, co v rozhovoru s médii označil zátah švýcarské a americké policie na funkcionáře za "dobrý den" pro tuto organizaci.

Podle některých internetových médií mu přitížil i vtip o FIFA, který měl ve středu říci ve švýcarské televizi.

Překlad:

Otázka: V autě jedou šéf FIFA, jeho generální tajemník a tiskový mluvčí. Kdo řídí?
Odpověď: Policie.

Odkaz na video zde.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy