18. 1. 2015 19:08
Fotbalisté Manchesteru City nezvládli šlágr s Arsenalem a doma prohráli 0:2.
Olivier Giroud slaví gól Arsenalu
Olivier Giroud slaví gól Arsenalu | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve šlágru anglické ligy na hřišti Manchesteru City 2:0, záložník Tomáš Rosický odehrál za hosty 24 minut.

Arsenal ukončil soupeřovu sérii dvanácti utkání bez porážky a posunul se na páté místo, druzí "Citizens" ztrácejí na vedoucí Chelsea pět bodů. West Ham porazil Hull 3:0 a poprvé po čtyřech utkáních naplno bodoval.

Úřadující mistr Manchester City nevyhrál ani jeden ze tří vzájemných duelů s Arsenalem v roce 2014 a dobře nezačal ani v prvním letošním souboji. Kapitán Kompany podle rozhodčího Deana fauloval v pokutovém území Monreala a Cazorla z penaltového puntíku překonal gólmana Harta. Španělský záložník v tomto ročníku Premier League proměnil už čtyři pokutové kopy a v této statistice soutěži vévodí.

Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji a v úvodních minutách měli několik šancí, náskok "Kanonýrů" však držel gólman Ospina. V 67. minutě na 2:0 zvýšil po Cazorlově centru šestou trefou v sezoně Giroud. Tým trenéra Pellegriniho inkasoval doma dva a více gólů ve třech ligových zápasech v řadě poprvé od roku 2002. Nová akvizice Bony Wilfried, zatím nebyl ani na střídačce, protože si plní reprezentační povinnosti v africkém Poháru národů.

West Ham nevyužil úvodní tlak ke vstřelení rychlého gólu a dění na hřišti se poté vyrovnalo. Po změně stran se ale svěřenci kouče Allardyce dočkali a šance "Tygrů" na body utnuli třemi brankami.

V 49. minutě otevřel skóre Carroll, jenž vstřelil také jedinou branku svého týmu v minulém kole na hřišti Swansea (1:1). Od té doby "Kladiváři" na hřišti dominovali a převahu stvrdili slepenými góly v 69. a 72. minutě, o které se postarali Amalfitano a Downing. West Ham se posunul na sedmé místo před Liverpool.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

West Ham United - Hull 3:0 (49. Carroll, 69. Amalfitano, 72. Downing), Manchester City - Arsenal 0:2 (24. Cazorla z pen., 67. Giroud).

1. Chelsea 22 16 4 2 51:19 52
2. Manchester City 22 14 5 3 45:22 47
3. Southampton 22 13 3 6 37:16 42
4. Manchester United 22 11 7 4 36:21 40
5. Arsenal 22 11 6 5 39:25 39
6. Tottenham 22 11 4 7 32:30 37
7. West Ham United 22 10 6 6 35:25 36
8. Liverpool 22 10 5 7 31:27 35