18. 1. 2015 19:08
Fotbalisté Manchesteru City nezvládli šlágr s Arsenalem a doma prohráli 0:2.
Olivier Giroud slaví gól Arsenalu
Olivier Giroud slaví gól Arsenalu | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve šlágru anglické ligy na hřišti Manchesteru City 2:0, záložník Tomáš Rosický odehrál za hosty 24 minut.

Arsenal ukončil soupeřovu sérii dvanácti utkání bez porážky a posunul se na páté místo, druzí "Citizens" ztrácejí na vedoucí Chelsea pět bodů. West Ham porazil Hull 3:0 a poprvé po čtyřech utkáních naplno bodoval.

Úřadující mistr Manchester City nevyhrál ani jeden ze tří vzájemných duelů s Arsenalem v roce 2014 a dobře nezačal ani v prvním letošním souboji. Kapitán Kompany podle rozhodčího Deana fauloval v pokutovém území Monreala a Cazorla z penaltového puntíku překonal gólmana Harta. Španělský záložník v tomto ročníku Premier League proměnil už čtyři pokutové kopy a v této statistice soutěži vévodí.

Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji a v úvodních minutách měli několik šancí, náskok "Kanonýrů" však držel gólman Ospina. V 67. minutě na 2:0 zvýšil po Cazorlově centru šestou trefou v sezoně Giroud. Tým trenéra Pellegriniho inkasoval doma dva a více gólů ve třech ligových zápasech v řadě poprvé od roku 2002. Nová akvizice Bony Wilfried, zatím nebyl ani na střídačce, protože si plní reprezentační povinnosti v africkém Poháru národů.

West Ham nevyužil úvodní tlak ke vstřelení rychlého gólu a dění na hřišti se poté vyrovnalo. Po změně stran se ale svěřenci kouče Allardyce dočkali a šance "Tygrů" na body utnuli třemi brankami.

V 49. minutě otevřel skóre Carroll, jenž vstřelil také jedinou branku svého týmu v minulém kole na hřišti Swansea (1:1). Od té doby "Kladiváři" na hřišti dominovali a převahu stvrdili slepenými góly v 69. a 72. minutě, o které se postarali Amalfitano a Downing. West Ham se posunul na sedmé místo před Liverpool.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

West Ham United - Hull 3:0 (49. Carroll, 69. Amalfitano, 72. Downing), Manchester City - Arsenal 0:2 (24. Cazorla z pen., 67. Giroud).

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.