Ležící, spící Bale vytočil fanoušky Realu. Musí odejít co nejdříve, prohlásil Zidane

jšk
14. 7. 2020 14:57
Zatímco Real Madrid úchvatnou pokoronavirovou jízdou míří k mistrovskému titulu v La Lize, španělské novináře zaměstnává spíš vztah kouče Zinedina Zidana s útočníkem Garethem Balem. Třicetiletý Welšan poslední zápasy sedí pouze na tribuně, kde se baví neobvyklými kousky. A ty rozpalují fanoušky Bílého baletu spíše do ruda.
Gareth Bale
Gareth Bale | Foto: Reuters

Real Madrid dokázal po koronavirové pauze vyhrát všech devět zápasů a k titulu ve španělské lize mu chybí jediná výhra; slavit může už ve čtvrtek, kdy přivítá Villareal. Někdejší rekordní posila královského klubu Gareth Bale vše sleduje pouze z tribuny.

A okázale dává najevo, jak moc ho to tam nebaví. V průběhu pátečního zápasu s Alavésem si přetáhl ochrannou roušku přes celý obličej a dělal, jako že spí. Při pondělním vítězství nad Granadou zase imitoval, že dění na trávníku sleduje imaginárním dalekohledem.

"Ke Garethovi nemám jedinou připomínku. Celý tým se soustřeďuje na jediný cíl: získat španělský titul," (ne)komentoval výstřelky svého svěřence kouč Zinedine Zidane.

Bývalý hvězdný záložník volil diplomatické fráze zřejmě z toho důvodu, že se Baleovy dny v hlavním městě Španělska rychle krátí. Animozity mezi trenérem a hvězdným hráčem, jehož roční gáže činí bezmála půl miliardy korun, trvají už dlouhé měsíce. A vyostřily se během předsezonního soustředění v americkém Texasu, kdy Zidane svého svěřence označil za personu non grata.

"Není to nic osobního, klub má právo vyjednávat s každým svým hráčem, zda zůstane, nebo odejde. Pokud by ale Gareth odešel už zítra, bylo by to nejlepší pro všechny."

Pokud Bale, který do Realu zamířil před sedmi lety za 100 milionů eur, skutečně po sezoně odejde, fanoušci za něj demonstrovat určitě nebudou. Příznivci Bílého baletu mu nemohou zapomenout mimo jiné kontroverzní oslavu po listopadovém postupu Walesu na mistrovství Evropy. Po vítězství nad Maďarskem Bale spolu se svými spoluhráči rozvinul vlajku s nápisem "Wales. Golf. Madrid. V tomto pořadí."

 

Právě se děje

před 34 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters.

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy