Chelsea smetla Monterrey, Torres pod Benítezem obživl

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Chelsea - Monterrey.
Juan Mata se raduje z branky, kterou v 17. minutě odstartoval brankostroj Chelsea.
Před zápasem se pozdravili kouč Chelsea Rafael Benítez (vlevo) se svým protějškem Victorem Vucetichem z Monterrey.
Společná fotka hráčů Chelsea před vítězným zápasem s Monterrey.
Juan Mata dal gól do sítě Monterrey levačkou...
13. 12. 2012 13:42
Chelsea je ve finále mistrovství světa klubů. Mexické Monterrey přehrála v semifinále.

Jokohama - Fotbalová Chelsea se rázně přiblížila první trofeji v nové sezoně.

Ve čtvrtečním semifinále fotbalového Mistrovství světa klubů totiž porazila Monterrey jednoznačně 3:1 díky brankám Maty, Torrese a vlastnímu gólu Cháveze. Za Monterrey snížil v nastavení de Nigris. V nedělním finále se anglický celek utká s brazilskými Corinthians.

Torres se behěm posledních šesti zápasů trefil již popáté a zdá se, že mu obnovené spojení s Rafaelem Benítezem svědčí.

Čech přišel o čisté konto v nastavení

Chelsea vstoupila do zápasu lépe a od prvních minul kombinační hrou soupeře zatalčila do pokutového území. Pohledný ťukes londýnského klubu přinesl i první gól. Cole našel uprosřed šestnáctky volného Matu a ten levačkou poslal míč přesně k tyči.

S blížící se poločasovou přestávkou se hra vyrovnávala, na pozoru se musel mít i brankář Petr Čech. Hrozil mu především agilní De Nigris.

Znovu se skóre měnilo hned po přestávce. Svěřenci Rafaela Beníteze na soupeře vlétli. Nejprve s přispěním teče obránce dal druhý gól Torres, dvě minuty na to Mata nahrával Oscarovi na malé vápno a zadák Chávez si srazil míč do branky.

Chelsea ve zbytku druhé půlu kontrolovala hru a hlídala si náskok. V koncentraci polovila až v úplném závěru. Laxní bránění potrestal De Nigris, která dostal přihrávku za obranu a prosřelil Čecha, který tak v nastavení přišel o čisté konto.