Sport Sport, Red Spo
25. 4. 2010 19:55
Manchester - Tottenham 3:1, Chelsea - Stoke 7:0
Frank Lampard (vlevo) oslavuje se střelcem hattricku Salomonem Kalouem
Frank Lampard (vlevo) oslavuje se střelcem hattricku Salomonem Kalouem | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Chelsea vyhráli ve 36. kole Premier League nad Stoke 7:0 a vrátili se na čelo tabulky o bod před Manchester United, který v sobotu zvítězil nad Tottenhamem 3:1.

Na výhře se největší mírou podílel útočník z Pobřeží Slonoviny Salomon Kalou, který zaznamenal hattrick a čtvrtý zařídil vybojovaným pokutovým kopem. Dvě branky přidal Frank Lampard, skóre pak v závěru uzavřeli Daniel Sturridge a Florent Malouda.

Arsenal už titul nezíská. Wenger: Asi už skončíme třetí
Torres: Anglická liga je náročná. Jeho zdraví zde trpí
Daily Mirror: Rosický se vrátí v létě do bundesligy

Při druhém Kalouově gólu se zranil brankář Stoke Thomas Sörensen, který si při snaze dostat se k míči dříve než Kalou poranil loket a s podezřením na zlomeninu byl odvezen do nemocnice.

Hrozí mu tak, že nestihne světový šampionát, kde měl být jedničkou Dánska.

V sestavě Chelsea se již objevil po zranění levý bek Ashley Cole, který měl původně chybět až do konce sezony. Mohl by se tak objevit v nominaci Anglie pro mistrovství světa.

Na čtvrtý Tottenham se dotáhla Aston Villa

Fotbalisté Aston Villy se radují z výhry
Fotbalisté Aston Villy se radují z výhry | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Naopak poslední teoretické naděje na triumf ztratili hráči Arsenalu. Kanonýři jen remizovali před vlastními fanoušky s Manchesterem City a ztrácí na vedoucí United sedm bodů.

K výhře nepomohl ani Tomáš Rosický, jenž odehrál devětašedesát minut.

Na čtvrtý Tottenham se dotáhla Aston Villa, která vyhrála v městském derby nad Birminghamem City 1:0. Manchester City na oba týmy ztrácí bod, čeká jej však dohrávka právě s Tottenhamem.

Jediný gól Villans vstřelil sedm minut před koncem z pokutového kopu Milner. Aston Villa tak má jistou minimálně Evropskou ligu.

Rooney už nejspíš do boje o titul nezasáhne

V minulém zápase na hřišti městského rivala City vykřesal Manchester United tři body až v samotném závěru. I tentokrát to dlouho vypadalo spíše na dělbu bodů.

Fotbalisté Manchesteru United se radují z gólu
Fotbalisté Manchesteru United se radují z gólu | Foto: Reuters

Red Devils sice dostal krátce před hodinou hry do vedení veterán Giggs, jenž proměnil nařízený pokutový kop po faule na Evru, nicméně dvacet minut před koncem zmrazil Old Trafford hostující obránce Ledley King.

Rozhodnutí proto tentokrát přišlo v jedenaosmdesáté minutě. Střídající Macheda (byl na hřišti minutu) našel svým centrem Naniho, a ten pohotovým zakončením dostal domácí zpět do vedení.

Pětadvacátou letošní výhru v anglické nejvyšší soutěži pak ještě pečetil z další penalty Ryan Giggs.

Jedinou špatnou zprávou tak pro příznivce United zůstává fakt, že v utkání chyběl opět Wayne Rooney. Ten si prý v týdnu poranil třísla a podle kouče Fergusona už nemusí zasáhnout do konečného boje o titul.

"Těžko říct. Zraněná třísla jsou zraněná třísla a léčení může trvat dva až tři týdny, než se dá do pořádku. Zkusíme mu pochopitelně dát šanci. I sám Wayne chce hrát, takže počkáme a uvidíme," citují stránky Skysports vyjádření skotského trenéra.

Portsmouth doprovodí do druhé ligy Hull a Burnley

Radoslav Kováč v dresu West Hamu
Radoslav Kováč v dresu West Hamu | Foto: Václav Rojík, West Ham United

Důležitou výhru 3:2 nad Wiganem, která vedla k záchraně v soutěži, si připsal londýnský West Ham. Jednou brankou pomohl k výhře Kladivářů Radoslav Kováč. Záchranu si zajistil i Wolverhampton, kterému stačila remíza 1:1 s Blackburnem.

Do druhé ligy tak už jisté sestupující z Portsmouthu doprovodí Burnley, které doma podlehlo 0:4 Liverpoolu a téměř jistě i Hull, který doma podlehl 0:1 Sunderlandu.

Liverpool si především zásluhou dvou branek kapitána Gerrarda pojistil postup do Evropské ligy; na sedmém místě má pětibodový náskok před městským rivalem Evertonem, který vyhrál gólem v nastavení 2:1 nad Fulhamem.