17. 8. 2008 19:03
Chelsea - Portsmouth 4:0
Chelsea vstoupila do Premier League: Trefil se i nový muž Deco
Chelsea vstoupila do Premier League: Trefil se i nový muž Deco | Foto: Reuters

Londýn - Hned v prvním kole zaváhal obhájce anglického titulu. Fotbalisté Manchesteru United jen remizovali s Newcastlem 1:1.

Svěřenci Alexe Fergusona ve svém úvodním zápase Premier League klopýtli s ambiciózním soupeřem, kterého v neděli na Old Trafford dostal po dvaceti minutách do vedení kanonýr Obafemi Martins.

Domácí se museli obejít bez svého loňského nejlepšího střelce Cristiana Ronalda, jenž se zotavuje po operaci. A na jejich výkonu to bylo znát. Šancí či akcí neměli málo, ovšem kromě jednoho pokusu vždy narazili na dobrou defenzivu či ještě lepšího gólmana Givena.

Jediný úspěšný zásah zaznamenal ve 24. minutě Fletcher. Další branka už nepadla, a tak United brali na úvod jen bod.

Zcela suverénně naopak vstoupila Chelsea do začátku ligové sezony. Na úvod soutěže si fotbalisté londýnského klubu poradili s Portsmouthem, který ze Stamford Bridge vyprovodili se čtyřbrankovým debaklem.

V brance domácího celku se objevil český gólman Petr Čech, který bez větších problémů udržel čisté konto.

Ačkoliv tomu ale výsledek nenapovídá, musel čelit několika šancím loňského vítěze FA Cupu. Anglická reprezentační dvojice Crouch - Defoe ho však nepřekonala.

Naopak už ve dvanácté minutě inkasoval jeho protějšek David James. Po přihrávce Michaela Ballacka se trefil Joe Cole a potěšil fanoušky prvním soutěžním gólem nového ročníku. Za chvíli to bylo již 2:0, když se hlavou prosadil Nicolas Anelka.

Čtěte dále: Nasrí spasil Arsenal. Bednář zápas neotočil

Pak ovšem příznivce "Blues" umlčelo zranění Michaela Ballacka, jehož musel ještě před koncem poločasu nahradit Malouda.

Svěřenci kouče Scolariho ale neubrali a oslabení je nezastavilo. Těsně před odchodem do kabin zvýšil náskok Frank Lampard, jenž proměnil pokutový kop. Čtvrtá a poslední branka padla až v 89. minutě, kdy uzavřela skóre nová posila Deco.

V posledním nedělním zápase porazila Aston Villa Manchester City především díky hattricku Agbonlahora.