Chelsea dál vede Premier League. Bednář dal třetí gól

Sport Sport, Red Spo
5. 10. 2008 18:20
WBA - Fulham 1:0, Sunderland - Arsenal 1:1

Londýn - Fotbalisté Chelsea si i po sedmém kole drží vedení v Premier League, kde jsou však nadále jen díky lepšímu skóre před Liverpoolem.

Zatímco Chelsea v neděli v přímém souboji o čelo tabulky bez větších problémů porazila na Stamford Bridge Aston Villu 2:0, Liverpool otočil na půdě Manchesteru City z 0:2 na 3:2.

Chelsea s Petrem Čechem v brance prodloužila sérii domácích výher na 86 zápasů. Aston Villu, která se po povedeném začátku ligy pohybuje na špici tabulky, „Blues" jednoznačně přehráli.

(zápasy, rozdíl skóre, body)

Domácí se bez problémů obešli bez opětovně zraněného Didiera Drogby. Utkání začali hodně útočně a po zmařených šancích Maloudy, Joe Colea a Lamparda se po dvaceti minutách hry konečně trefil druhý jmenovaný útočník Cole.

Ofenzivní koncert domácích pokračoval a těsně před přestávkou zvýšil na 2:0 Anelka. I ve druhém poločase předváděli svěřenci Luize Felipe Scolariho vynikající výkon, ale skóre už se nehýbalo.

Ve druhém nedělním šlágru vedl Manchester City zásluhou Irelanda a Garrida nad druhým Liverpoolem po poločase 2:0.

Jenže ve druhém dějství přišlo pořádné drama. Krátce po přestávce snížil Torres. Poté viděl červenou kartu domácí obránce Zabalaleta a Liverpool začal cítit šanci na zvrat.

Oslabená obrana domácích chybovala při rohu Gerrarda a Torres podruhé v utkání nemilosrdně trestal vyrovnávacím gólem.

Liverpool se ve druhém dějství rozehrál k výbornému představení a svoji snahu korunoval vítězným gólem na 3:2 ve druhé minutě nastavení, který z pěti metrů trefil Kuijt.

Dál pokračuje neuvěřitelné trápení Tottenhamu, který v neděli prohrál doma s nováčkem z Hullu 0:1. Spurs jsou tak dál se dvěma body poslední v tabulce. Hull se překvapivě vyšvihl na třetí místo.

West Ham poprvé doma padl

Fotbalisté West Hamu, kterým do tohoto kola patřila pátá příčka v tabulce, v neděli poprvé v sezoně prohráli na svém stadionu, když podlehli Boltonu 1:3. Pro hosty to naopak znamená první bodový zisk ze hřišť soupeře.

Do branky „Kladivářů" se znovu nedostal gólman Jan Laštůvka. Přednost měl jeho kolega Green, jenž po půlhodině hry inkasoval dva slepené góly od Daviese a Cahilla.

Čtvrt hodiny  před koncem zápasu sice snížil útočník Cole, jenže v samotném závěru zvýšil dalekonosnou střelou z přímého kopu na konečných 3:1 náhradník Taylor.

Bednář spasil West Bromwich

Jediná branka českého útočníka Romana Bednáře rozhodla o vítězství West Bromwiche Albion v utkání sedmého kola anglické Premier League proti Fulhamu.

Bývalý hráč Mladé Boleslavi a Hearts se trefil potřetí v dosavadní sezóně, poprvé se však prosadil přímo ze hry. Předcházející dva zásahy zaznamenal totiž z penalty.

Pětadvacetiletý rodák z Prahy patřil během sobotního utkání v dresu Albionu mezi nejaktivnější hráče a už v úvodu se dostal do velké šance. Po kolmé přihrávce svého spoluhráče však špatně zasekl míč a následně střílel jen do náruče brankáře Schwarzera.

Fulham odpověděl po půlhodině hry, kdy Dempsey našel zcela volného Geru, ale střela bývalého hráče West Bromwiche na vzdálenější tyč skončila těsně vedle.

Domácí pokračovali v aktivní hře i ve druhé půli. Středem pozornosti byl opět Bednář, jenž byl pro soupeřovu obranu permanentním nebezpečím.

V 54. minutě sice po Robinsonově přihrávce střílel ještě nad, ale brzy si nakonec napravil svou reputaci. Po hodině hry využil zmatků po rohovém kopu a z malého vápna nekompromisní ranou rozhodl.

Arsenal ztratil, Manchester má čtvrtou výhru

Fotbalisté West Bromwiche se díky tomuto třetímu vítězství v sezoně posunuli už na sedmé místo tabulky.

Po jasné výhře v Lize mistrů zaváhal Arsenal v Premier League. Naposledy doma prohrál s nováčkem z Hullu, nyní uhrál jen bod v Sunderlandu. A to ho zachránil Fabregas, jenž srovnal na 1:1 až v nastaveném čase.

V minulém kole se hodně hovořilo i o Manchesteru United. K výhře nad Boltonem mu tehdy výrazně pomohl sudí, teď už se ale nic podobného neopakovalo. V Blackburnu svěřenci Alexe Fergusona zvítězili snadně 2:0.

Jedná se o čtvrtý tříbodový zisk United v řadě.

Hostující tým si na promáčeném trávníku Ewood Parku, do něhož bičoval déšť, vytvořil náskok po půlhodině hry, kdy hlavičkoval do sítě Blackburnu obránce Brown. Druhý gól zaznamenal v 64. minutě Rooney.

Domácí téměř van der Sara neohrozili, výjimkou bylo snad jen několik málo standardních situací, s nimiž si defenziva obhájce titulu hravě poradila. Manchester naopak mohl přidat ještě jednu branku, ale Tevez nastřelil tyč.