CHAT Na Letné bereme jen výhru, říká kapitán Slavie Kisel

Sport Sport
8. 4. 2013 14:45
Ptali jste se v chatu Aktuálně.cz kapitána Slavie Karola Kisela, jak se těší na blížící se derby se Spartou.
CHAT Na vaše otázky odpovídal kapitán Slavie Karol Kisel
Rozhovor skončil
13:00
Přečíst si rozhovor

Praha - Záložník Karol Kisel jako správný kapitán táhne tápající Slavii. Ve svých šestatřicetileti letech je dokonce nejlepším střelcem týmu, když se v tomto ročníku Gambrinus ligy trefil už šestkrát.

V našem online rozhovoru přiznal, že je dobře, že se teď Spartě daří. O to teď prý bude motivace slávistů větší.

Kisel doufá, že Slavia stejně jako na podzim vyhraje a dostane se tím do lepší psychické pohody, než v které jsou její hráči po posledním zápase s Duklou.

CHAT Na vaše otázky odpovídal kapitán Slavie Karol Kisel

Rozhovor skončil
8. 4. 2013
Ptá se: Ferenc

Dobrý den, sledujete výkony Sparty z poslední doby? Nenahání vám to strach? Fery

Odpovídá: Karol Kisel

Jsem moc rád, že se Spartě daří. Pro nás je to o to větší výzva a o to cennější výhra to pro nás může být.

Děkuji moc za Vás čas a věřím, že spolu po derby budeme zase slavit.

8. 4. 2013
Ptá se: Tonda

Zdravím, kdo podle tebe vyhraje titul a kdo sestoupí? Antonín

Odpovídá: Karol Kisel

Sparta vyhraje titul. Moc to přeji panu Lavičkovi. Sice jim teď sebereme tři body, ale hrajeme ještě v Plzni, takže jim to zase vrátíme.
Boj o sestup si vůbec netroufám hodnotit, všichni jsme viděli, jak divoké to bylo v posledním kole. Nechci do toho vůbc vstupovat.

8. 4. 2013
Ptá se: Tomáš

Ahoj Karole, jsi můj nejoblíbenější hráč ve Slavii. Otázku snad ani nemám, ale chtěl bych se spíš zeptat jen na to, jak si užíváš své nepracovní dny? Jak se má KAI?

Odpovídá: Karol Kisel

Děkuji moc za podporu a povzbuzení, Kai je zatím skvělý, a když to bude dál takhle pokračovat, vypadá to na Real Madrid. Je skvělý, šikovný a bystrý. To se potvrzuje i na tom, že se cítím v obrovské pohodě i já.

8. 4. 2013
Ptá se: Luk11

Zdravím Karole, chci se zeptat co to chce aby se vám začlo víc dařit herně? Opravdu se na tu hru špatně kouká, mnoho se toho nedaří ani třeba hra po stranách s následnými centry. S hrou dopředu je to fakt špatný a bez toho ty góly dávat nebudeme. Držím palce ať se vám s tím brzy podaří něco udělat. SKS forever

Odpovídá: Karol Kisel

Musíme dospět do stavu, aby každý na hřišti předváděl to, co na tréninku. Aby si kluci dovolili na hřišti mnohem víc a ne tak, jak tomu bylo první poločas s Duklou. Snažím se klukům pořád říkat, aby se nebáli a na hřišti to co nejvíc zkoušeli.

8. 4. 2013
Ptá se: Pavel

Zdravím Karole, mohl byste vzkázat týmu, aby do Derby dal všechno a hráči zápas odjezdili po zadku? Nehrajete totiž jen za sebe, ale také za fanoušky, kterých na Letné bude min. 2000 a stojí za Vámi po výhře i po prohře. Jistě víte víte, jaká mezi fanoušky obou klubů panuje rivalita. Pokud Slávie na Letné schytá debakl, budeme muset nekolik dní chodit kanálama :-)

KDO BOJUJE, MŮŽE PROHRÁT. KDO NEBOJUJE, UŽ PROHRÁL.

Odpovídá: Karol Kisel

Doufám, že to půjde vidět stejně jako na podzim, kde jsme byli obrovsky psychicky silní a Spartu jsme zaslouženě přehráli. Chceme, aby se nám to povedlo znova i na Spartě.

8. 4. 2013
Ptá se: Majkl

Korole, ve Slavii máte na starost i mládež, jak na tom tedy mládež sešívaných je? Má klub nadějné odchovance, kteří mohou výhledově doplňovat áčko?

Odpovídá: Karol Kisel

V tom vidím velký potenciál do budoucna, je tam spousta nadějných kluků. V tom byl náš obrovský problém minulosti, kdy Slavia pustila do jiných klubů spoustu mladých hráčů a ty kluby je pak zpeněžily. V tom je můj úkol, chci to zabudování mladých hráčů do týmu zlepšit.

8. 4. 2013
Ptá se: Ota

Karole, trenér Rada vznesl obavu, že možná budete nespokojenost fanoušků brát na sebe vy hráči a svalovat na sebe i vinu za špatné výkony. Co vy na to?

Odpovídá: Karol Kisel

Trenér to myslel tak, že se to může projevit na mladších hráčích, kteří jsou psychicky labilnější. Tíha okamžiku na ně může dolehnout. Nemyslím si, že by jsme měli problémy se hrou, ale svazuje nás teď špatná psychika.

8. 4. 2013
Ptá se: Lejla

ćo si myslíte v čom je problém mužstva Slavie?môj názor psychika u niektorých hráčov a slabá kondička

Odpovídá: Karol Kisel

Kondice určitě není špatná, možná se Vám to může zdát, ale kondičně jsme velice silní. Herně doufám, že to bude lepší a lepší.

8. 4. 2013
Ptá se: Michalos

Dobrý den Karolko,
chci se zeptat, zda není z věčných afér ve fotbale někdy smutno? Stalo se Vám, že by Vám někdy někdo zavolal s tím, abyste vypustil zápas? Jak by se podle Vás v tu chvíli měl hráč zachovat? Samozřejmé je odmítnout, ale jak pak tento pokus dokázat? Je to pak slovo proti slovu a důkazy chybí.

Odpovídá: Karol Kisel

Je mi z toho hodně smutno. Nikdy se mi to nestalo, můj morální kredit je obrovský, a asi proto to na mě nikdo nezkoušel. Fotbal je odrazem morálky společnosti, to, co se děje v politice, se bohužel odráží do fotbalu. Doufám ale, že jednou se to úplně vyčístí.

8. 4. 2013
Ptá se: petr z.

Dobrý den Karole,rád bych se Vás zeptal,v kterém
týmu gambrinus ligy jste byl nejvíce spokojen?

A také co bylo příčinou vašeho odchodu ze Sparty,
podle mě jste měl na to u nás hrát dále.
Díky

Odpovídá: Karol Kisel

Vždycky jsem byl spokojený tam, kde jsem byl, teď jsem ve Slavii a jsem tady rád. Odchodu ze Sparty nelituji, Sydney pro mě byla veliká fotbalová i životní zkušenost. Moc mi to změnilo pohled na život.

8. 4. 2013
Ptá se: Ercante

Ahoj, jediná moje prosba je, aby jste nechali na hřišti o derby všechno, jako my necháme na tribunách a nejen tam. Není to jen zápas, jde tu o všechno! Ať žije Slavia!

Odpovídá: Karol Kisel

Přesně takhle k tomu přistupuju i já a snažím se to přenést i na všechny kluky v kabině. Jdeme do toho derby s tím, že bereme jen výhru a doufám, že se to projeví i na hřišti. Děkuji za vaší podporu, bude hodně důležitá.

8. 4. 2013
Ptá se: sks4eve

zdravim karol,zavítal by si jeste rad na stara kolena do slovenske repre?? ;-)

Odpovídá: Karol Kisel

Myslím, že už pozvánku nedostanu, máme spoustu mladých hráčů, navíc i na tom mém postu je spousta dobrých hráčů, na druhou stranu, když jsem je viděl v Olomouci proti Česku, myslím si, že bych mohl hrát. Třeba i v Brazílii :-).

8. 4. 2013
Ptá se: Luba

Ahoj chtěl bych se zeptat jakej je tvůj názor na to začít hrát na dva klasický útočníky Škutka, Škoda a ty pod nima v záloze :) , já vím že poslední slovo má trenér ale zajímal by mě tvůj názor
dík a přeju hodně štěstí :)

Odpovídá: Karol Kisel

Každý má svůj názor a je hodně dobře, když se o fotbale mluví, rozhodující slovo má ale vždycky trenér.

8. 4. 2013
Ptá se: Martin

Jak je těžký se dostat do Slavie? abych mohl hrát za ni :)

Odpovídá: Karol Kisel

Je to hodně těžké, musíte mít hodně velkou kvalitu a hodně velkou vůli. Záleží to ale na tom, kolik Vám je nyní let a za co nyní hrajete. Rozhodně to ale není tak lehké, jak se Vám to může znát. Je to obrovská dřina a musí za ní být spousta práce, navíc to musí být podpořené talentem. Zdá se mi, že v zahraničí se status profesionálního fotbalisty uznává víc, než u nás.

8. 4. 2013
Ptá se: jorka

Jaká porážka od Sparty by byla pro Slávii ještě přijatelná?

Odpovídá: Karol Kisel

Že jste takhle optimisticky naladění, to je výhoda pro nás. Přijatelná je pro nás v derby jen výhra, chceme zase vyhrát aspoň 1:0.

8. 4. 2013
Ptá se: Rob.

Dobrý den,
přeji Vám hodně štěstí v derby a prosím o informaci, zda je odměňování hráčů alespoň částečně spojeno s počtem diváků na domácí zápasy. Děkuji.

Odpovídá: Karol Kisel

Počet diváků ovlivňuje příjmy klubů, ale ne přímo odměny hráčům.

8. 4. 2013
Ptá se: DavidSlavia

Ahoj Kajo, s jakým cílem jdete do derby ?Já myslím,že role outsidera by vám mohla svědčit.(ten co ti po Dukle podával ruku u tribuny)

Odpovídá: Karol Kisel

Děkuji moc za povzbuzení, jdeme do toho s cílem vyhrát, Sparta má skvělou formu, ale o to větší výhoda je to pro nás. Slavia není Olomouc.

8. 4. 2013
Ptá se: Kubak

Sparta, Slavie nebo Bohemka, kdo je v srci nejvíc?

Odpovídá: Karol Kisel

Jsem opravdu moc rád, že jsem těmito třemi slavnými kluby prošel. Beru to tak, že jsou pro mě na stejné úrovni, všechny tři kluby mi hodně daly. Přál bych si ale, aby i fanoušci všech těchto klubů brali rivalitu zdravě a aby nenávist nepřekračovala únosnou mez.

8. 4. 2013
Ptá se: wasek2611

Zdravím Karle, je tohle tvoje poslední sezona? Už jsi dostudoval ? Mluví se v kabině slávie víc česky nebo slovensky ?

Odpovídá: Karol Kisel

Dobrý den. Teď si myslím, že ano, ale netvrdím to s jistotou, všechno se může ještě změnit.

Jsem na to docela hrdý, že jsem dostudoval. Není to moc časté, když fotbalista dostuduje, jsem na to pyšný. Je ze mě právník a magisterské studium se mi bude v další kariéře určitě hodit.

Je tam víc Slováků, samozřejmě mezi sebou mluví slovensky, ale v kabině převažuje čeština. Historicky jsme byli spojeni, problém v tom nevidím.

8. 4. 2013
Ptá se: Martin

Dobrý den

Bude ted někdy autogramiáda celé slávie

Odpovídá: Karol Kisel

Velkou autogramiádu jsme dělali už na podzim, autogramiádu jsme dělali v zimě s novými posilami, poslední týden jsme ji dělali s Rudolfem Skácelem. O další autogramiádě budeme fanoušky informovat na našich stránkách.

8. 4. 2013
Ptá se: Jurňa

Karolko, chtěl bych se zeptat, jestli se současným kádrem bude motivace hrát za Slavii i příští rok a dotáhnout to do pozic, kam Slavie tradičně patří? Myslím, že tým potenciál má, jen jaksi nemůže najít "vlastní tvář" - nechci spekulovat, zda-li to je nevhodnými pokyny trenéra či si tým ještě nesednul - ale od toho by měla být zimní příprava.......každopádně herní projev z vizuálního hlediska je nyní hodně špatný, i přes argument, že se boduje a neprohrává.... viz poslední 3 zápasy......

Odpovídá: Karol Kisel

Dobrý den, zatím se nám to nepovedlo, doufám, že bude Slavia lepší, ať už se mnou nebo beze mě. Je tu spousta mladých kluků, kterým chci být nápomocen k tomu, aby co nejdříve hráli evropské poháry.

8. 4. 2013
Ptá se: Jana

Dobry den Karole, zdravim Vás a ráda bych se zeptala jestli uz máte jasno, zda budete hrát i v další sezone. Jinak drzim palce at se daří Vam i tymu a preji vse nej :-)

Odpovídá: Karol Kisel

Děkuji moc za podporu a za to, že lidi zajímá, jestli budu hrát, je to pro mě určitě povzbuzující.

8. 4. 2013
Ptá se: wasek2611

Ještě bych se tě chtěl zeptat na co, co si myslíš o úrovni české ligy, je výš než před 3-4 lety ? S kým si nejvíc v kabině slávie rozumíš ?

Odpovídá: Karol Kisel

Úroveň české ligy je rozhodně výš, než jak je prezentována v médiích, je to dáno především zkušenostmi Sparty a Plzně z pohárů. V kabině si rozumím se všemi, se starými i mladými, se kterými vycházím velmi dobře.

8. 4. 2013
Ptá se: wasek2611

Ještě bych se chtěl vráti k Chovancovým tréninkům. Čím byly špatné? Jsou Radovy tréninky lepší ?

Odpovídá: Karol Kisel

To už je za mnou, to vůbec neřeším. Chci jen říct, že od pana Chovance jsem se toho hodně naučil.

8. 4. 2013
Ptá se: Karel Otto

Ahoj Karol chci se zeptat proc hrajete fotbal ze ktereho boli oci kdyz mi pripada ze kadr neni spatny

Odpovídá: Karol Kisel

Snad se zlepšíme. Bylo tady hlodně změn, snad je Slavie zúročí v budoucnu. Nemůžete předpokládat, že to půjde mávnutím proutku. Ve Spartě to taky dlouho trvalo, než si to sedlo. A já věřím, že i tady se to brzy povede.

8. 4. 2013
Ptá se: EDYS

Je si Slavia vedoma, ze dostane na Letny bura??

Odpovídá: Karol Kisel

Já si to nemyslím, rozhodne se až na hřišti. Ale jsem rád, že máte tak optimistickou náladu. Doufám, že budeme mít stejnou po derby i my.

8. 4. 2013
Ptá se: Rolloy

Byl by si pro zúžení gambrinus ligy ?

Odpovídá: Karol Kisel

Šestnáct týmů je podle mě ideální počet pro naši ligu. Nepotvrdilo se totiž, že by v zemích, kde hraje méně týmů, byla úroveň lepší. Takhle to má větší náboj, když se derby hraje jen dvakrát za rok a nehraje se pořád. Navíc to pomáhá i tomu, že liga vyrovnaná, viz Liberec loni a teď na podzim.

8. 4. 2013
Ptá se: Medvěd

Dobrý den, jak tipujete výsledek derby?

Odpovídá: Karol Kisel

Tipuji naši výhru, vůbec bych se nebál říct, že si tam jedeme pro stejný výsledek jako na podzim.

8. 4. 2013
Ptá se: spartan48

Ahoj,

ve spartě jsem Tě měl moc rád, škoda, žes ze Sydney odešel do Slávie, v té době bys nám mohl ještě hodně pomoc. Jakému klubu fandíš na slovensku ?

Odpovídá: Karol Kisel

Jsem moc rád, že mi hned nenadáváte a máte rozumný názor, bylo už jen málo možností, kde bych se po návratu mohl cítit dobře. Po Spartě už byla možnost jen Slavie a Sparta měla v té době našlapaný kádr. To je i hlavní důvod, proč jsem tady, chtěl jsem si tady zahrát ještě pražské derby, o kterém jsem jako malý tolik snil.Na Slovensku sleduju všechny týmy a samozřejmě vnímám, co se tam děje.

8. 4. 2013
Ptá se: honza

Vyhraje Slavia derby? :)

Odpovídá: Karol Kisel

Zatím jsme tenhle rok byli úspěšnější jak ve fotbale, tak i v hokeji. A doufám, že na to navážeme i teď a zase vyhrajeme.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 6 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy